Ile kosztuje wynajem busa za kilometr

Wielu mieszkańców dużych miast rezygnuje z zakupu przestronnego samochodu, aby nie obciążać się kosztami jego utrzymania. Jeśli ktoś nie potrzebuje, na co dzień busa 8 czy 9 osobowego, to w wyjątkowych sytuacjach wypożyczenie takiego pojazdu jest racjonalnym sposobem na rozwiązanie problemu poruszania się po mieście. Współpraca z wypożyczalnią busów pozwoli osiągnąć swoje cele i utrzymać mobilność w ważnym momencie. Nie ma sensu głowić się nad tym, ile kosztuje wynajem busa za kilometr, ponieważ nie są to tak duże koszty, aby spędzały sen z powiek. Można przeglądać strony internetowe różnych wypożyczalni i porównywać oferty, ale szybko dochodzi się do wniosku, że różnią się one znacznie.

Kiedy warto wynająć busa i za ile?

Ile kosztuje wynajem busa za kilometrMożna potrzebować większego pojazdu nawet na cały dzień, aby pojechać na spotkanie biznesowe lub zawieść całą rodzinę na uroczystości weselne. Turyści często korzystają z floty pojazdów dostępnych w wypożyczalni busów, aby w krótkim czasie poznać wszystkie główne zabytki w kraju i wtedy wynajem jednodniowy nie wystarczy. Oferta zawiera także możliwość wypożyczenia busa na 7, 14 czy też 30 dni. Ale ile kosztuje wynajem busa za kilometr, gdy chce się pojechać z rodziną na wakacje? Nie ma znaczenia cel podróży, ważna jest ilość przejechanych kilometrów, czas wynajmu i model busa czy należy do tańszej klasy ekonomicznej czy droższej ekskluzywnej. Wpływ na ostateczny koszt wynajmu busa za kilometr ma również region Polski, ponieważ będzie on inny na Podlasiu a inny na Mazowszu (droższy). Wystarczy przytoczyć, że stawka za wynajem busa 19 osobowego za kilometr na Dolnym Śląsku kształtuje się na poziomie od 2,36 do 3,03 zł. Natomiast w kujawsko-pomorskim od 2,25 do 2,92 zł. w małopolskim od 2,25 do 2,81 zł. w mazowieckim od 2,36 – 3,26 zł a w podlaskim od 2,36 do 2,81 zł.

Czy wynajem busa na cały dzień będzie ekonomiczną opcją?

Wynajem busa na cały dzień może być doskonałym wyborem, jeśli chce się zorganizować wycieczkę dla gości lub zadowolić rodzinę weekendową wycieczką na łono natury. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na wynajem busa z wygodami takimi jak: klimatyzacja, wygodne fotele, DVD, Wi-Fi. Jeżeli koszty muszą być ograniczone można z powodzeniem wybrać klasę ekonomiczną busa, który będzie również wygodny jednak nie będzie miał na wyposażeniu multimediów. Tak czy inaczej wycieczka będzie udana. Ale czy koszt wynajmu busa za kilometr może przytłoczyć rodzinny budżet? Zależy, czego się ktoś spodziewa i czego oczekuje. Ale można spotkać na rynku usług wynajmu busów oferty gdzie za kilometr koszt to jedynie 1,90 zł netto.Trzeba podkreślić, że cena wynajmu uzależniona jest klasy busa, a także okresu najmu. Stawka jest obniżona przy wynajmie długoterminowym, a czasami są też zniżki na niektóre modele samochodów.

Jakie pytania nurtują klientów wypożyczalni busów?

Dlaczego muszą wpłacać kaucję za wynajem busa? Kaucja nie zawsze jest wymagana, ale wiele wypożyczalni traktuję ją, jako udział własny, czyli kwota odpowiedzialności klienta za samochód, której nie pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. Niektóre oferty zakładają zmniejszenie kaucji poprzez wykup dodatkowego ubezpieczenia.

Co się stanie, jeśli wynajęty bus ulegnie uszkodzeniu?

W przypadku uszkodzenia samochodu, klient zostaje obciążony kwotą za naprawę, nie wyższą jednak niż kwota kaucji. Dlatego niektóre wypożyczalnie oferują swoim klientom wykup dodatkowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia pojazdu. W takiej sytuacji klient ponosi tylko niewielką część kosztów naprawy auta lub przy rozbudowanej wersji ubezpieczenia w ogóle jej nie ponosi.

Co się stanie, jeśli wynajęty bus zepsuje się po drodze?

Wypożyczalnia jest zobowiązana do udzielenia klientowi pomocy technicznej lub szybkich napraw, (jeśli to możliwe). Jeśli naprawa wymaga dużo czasu, zostanie dostarczony bus zastępczy nie niższej klasy.

Czy można przekazać wynajętego busa osobie trzeciej?

Przekazywanie osobom trzecim bez wiedzy wypożyczalni jest zabronione.

Od czego zależy koszt wynajmu busa bez limitu kilometrów?

• Wybrany model – im bardziej prestiżowy, tym wyższa cena
  • Okres, na jaki wynajmowany jest bus – im dłuższy, tym taniej będzie kosztować każdy dzień korzystania z auta.

Wynajem busa na wesele – jakie są korzyści?

Wynajem busa na wesele to nie kaprys, a bezpośrednia konieczność. Odwiedzając stronę takiej firmy można zarezerwować wypożyczenie busa z kierowcą.

Czy warto wynająć busa 19 osobowego?

Transport, w którym zmieszczą się wszyscy uczestnicy imprezy, gwarantuje, że wszyscy dotrą do celu w tym samym czasie, wykluczone zostaną przypadki, gdy część osób będzie już na miejscu, a część stanie w korku.

Czy wynajmowane busy są bezpieczne?

Wypożyczalnia busów przeważnie posiada własny serwis techniczny, w którym wszystkie pojazdy floty są regularnie przeglądane i terminowo naprawiane, dzięki czemu klienci jeżdżą wyłącznie pojazdami w pełni sprawnymi. Za bezpieczeństwo i komfort odpowiadają wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem w zakresie przewozów pasażerskich. Znają dobrze obsługiwane miasto i jego okolice, robią najkrótsze trasy, biorąc pod uwagę natężenie ruchu i preferencje klienta. Odpowiadają za tankowanie i ubezpieczenie pojazdów. Jeżeli wynajem dotyczy opcji z kierowcą to wypożyczalnia ponosi odpowiedzialność w razie wypadku z udziałem wynajętego pojazdu.