Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Organizacja ślubu jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu pary młodej. Narzeczeni chcą, aby ten dzień był idealny i starają dbać się o każdy najmniejszy detal. Jest to bardzo emocjonujący czas, pełen wyzwań. W pewnym momencie organizacji ślubu przychodzi czas na zaproszenie gości, a co za tym idzie wybór zaproszeń. Mogłoby się wydawać, że jest to prosta decyzja, jednak przy tak dużej ilości dostępnych zaproszeń wiele par ma problem z jego wyborem.

Styl Pary Młodej

Każde zaproszenie jest inne https://www.coniecopapieru.com/portfolio_category/minimalistyczne/ i każde ma w sobie coś pięknego i wyjątkowego. Różnią się one sposobem, w jaki się otwierają, stylem, rozmiarem, kształtem, kolorem, techniką wykonania czy ilością szczegółów. Podczas wyboru zaproszeń para młoda powinna kierować się przede wszystkim swoim stylem. Jeśli narzeczonym nie podoba się jakiś kolor, nie powinni się na niego decydować tylko dlatego, że jest on aktualnie modny. Nie trzeba koniecznie wybierać zaproszenia, które akurat jest najmodniejszym wzorem w danym sezonie. Para młoda wspólnie powinna wybrać kolory, w jakich chce, aby było ich zaproszenie ślubne, czcionkę, grafikę, ilość elementów oraz technikę, jaką będzie ono wykonane. Pamiętajmy jednak, aby unikać przesadnej ilości kolorów, podkreśleń, ozdób czy wielu różnego rodzaju czcionek. Nie należy umieszczać także zbyt wiele tekstu i grafik, tak aby nikt nie miał problemu z jego przeczytaniem.

Styl uroczystości

Wybierając zaproszenie para młoda powinna zastanowić się, w jakim stylu będzie ich ślub. Może to bardzo pomóc w jego wyborze, gdyż zazwyczaj powinno ono oddawać styl, w jakim będzie uroczystość. Narzeczeni mogą sprawdzić obowiązujące aktualnie trendy, być może będą one w ich stylu, co ułatwi im znalezienia zaproszenia. W przypadku, gdy para młoda planuje niewielkie, skromne wesele, bardziej będzie pasować minimalistyczne zaproszenie. Na duże, bardziej huczne wesele, zaproszenia ślubne powinny posiadać więcej elementów, aby odzwierciedlić jego charakter.

Para uwielbiająca przyrodę, decydująca się na ślub w stylu boho powinna pomyśleć o zaproszeniach eko. Zaproszenia ślubne w tym stylu wyglądają delikatnie i z klasą, najczęściej występują na nich motywy kwiatów, roślin oraz zieleni, a zamiast klasycznej kokardki używany jest sznurek. Wszystkie elementy wykorzystane przy tworzeniu takiego zaproszenia są ekologiczne.

Organizując uroczystość w stylu rustykalnym, narzeczeni mogą wybrać zaproszenia charakteryzujące się połączeniem drewna z delikatnymi zdobieniami.

Wesele w tym klimacie kojarzy się ze wsią oraz tradycjami ludowymi. Dodając motyw kolorowych kwiatów oraz sznurka można uzyskać niesamowity efekt. Na takich zaproszeniach często znajdziemy pięknie, ręcznie malowane ozdoby. Dzięki, którym zyskujemy wyjątkowe, niepowtarzalne zaproszenia. Do ślubu w tym stylu będą pasowały także zaproszenia eko. Kolorami królującymi w tym motywie są brąz, biel, a także beż.

Kiedy wesele będzie w stylu glamour, młoda para powinna wówczas zdecydować się na zaproszenia ślubne z bogatymi zdobieniami https://www.coniecopapieru.com/portfolio_category/zlocone/. Na takim zaproszeniu nie powinno zabraknąć połyskujących zdobień. Najczęściej do ich zrobienia wykorzystuje się dodatek kryształków i pereł. Złoty oraz srebrny kolor zdecydowanie dominują w tego typu zaproszeniach. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, gdyż może to sprawdzić, że zaproszenie stanie się po prostu kiczowate.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas wyboru zaproszenia powinno się zwróć uwagę na technikę jego wykonania. Cena zaproszeń zależy od wybranego kształtu, papieru, tuszu, techniki wykonania. W celu sprawdzenia jakości wykonania powinno zamówić się próbki zaproszeń. Dzięki temu można uniknąć przykrej niespodzianki. Szczególnie ważne jest, to gdy zaproszenie zamawiane jest przez internet. Kolor na monitorze nie oddaje idealnie kolorów, a także nie jesteśmy w stanie sprawdzić jakości wykonania oraz czytelności czcionek. Ważne jest sprawdzenie, czy papier z którego wykonane zostało zaproszenie, nie jest za cienki, ani za gruby.

Narzeczeni powinni określić jaką kwotę chcą wydać na zaproszenia ślubne, nie zaleca się wydawania na nie zbyt dużej sumy. W czasie poszukiwań idealnego zaproszenia powinno zwrócić się uwagę na to, co zawiera cena. Nie wszędzie podana cena uwzględnia personalizację, kopertę czy elementy dekoracyjne. W celu uniknięcia przekroczenia budżetu warto zwrócić na to uwagę. Zaproszenia ślubne, należy zamówić z dość sporym wyprzedzeniem. Firma wykonująca musi mieć czas na ich zrobienie. Czasem może potrwać to nawet do kilku tygodni. Następnie narzeczeni muszą mieć odpowiednio dużo czasu na ich rozdanie gościom. Warto również pamiętać, aby zamówić kilka dodatkowych zaproszeń, które nie będą wypełnione. Może okazać się, że w ostatniej chwili zaprosimy kogoś dodatkowo, lub jakieś zaproszenie przypadkowo ulegnie uszkodzeniu.

Zaproszenie powinno zawierać niezbędne informacje, takie jak: imiona i nazwiska narzeczonych, imię i nazwisko osoby zaproszonej, datę, miejsce, godzinę ślubu oraz wesela. Dodatkowo numer telefonu z prośbą o potwierdzenie przybycia.

Zaproszenie jest ważnym elementem wesela. Pokazuje ono, w jakim stylu odbędzie się uroczystość. Powinno zostać ono zaprojektowane w przemyślany sposób.