Namioty eventowe – do czego można wykorzystać

Namioty eventowe – do czego można wykorzystać. Wynajem namiotów eventowych to bardzo popularna forma organizowania imprez okolicznościowych w okresach wiosennych i letnich. Nadają się zarówno do organizowania dużych przyjęć, jak i małych, kameralnych spotkań lub bankietów. Coraz częściej korzystają z nich nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Dodatkowo klienci coraz chętniej dobierają usługi dodatkowe, takie jak: wynajem stołów, wynajem krzeseł czy wypożyczalnia barów. Na jakich imprezach sprawdzi się taki namiot eventowy?

Przykładowe zastosowania namiotów eventowych

Możliwości zastosowania namiotów eventowych są nieograniczone. To jak je wykorzystamy zależy tylko od naszej wyobraźni. Sprawdzą się np. na: weselach, rodzinnych przyjęciach, komuniach, targach, koncertach, placach gastronomicznych, dniach miasta, dożynkach, piknikach, imprezach i bankietach firmowych, a nawet na trasach biegów maratońskich i podczas wyścigów samochodowych. Zasługą tak szerokiego spektrum ich zastosowania może być fakt, że wyróżniają się one stabilną konstrukcją. Stelaż namiotu wykonywany jest bowiem z ocynkowanej stali wysokiej jakości. Poszczególne elementy konstrukcyjne łączone są za pomocą zespawanych rur, śrub oraz stop kotwiących. Jak zastosować namioty na poszczególnych imprezach i w co jeszcze się zaopatrzyć, aby przyjęcie było naprawdę udane? Oto kilka przykładów, na wykorzystanie namiotów eventowych.

Przyjęcia weselne

Najczęściej spotykanym zastosowaniem tego rodzaju namiotów jest organizacja imprezy weselnej. Podczas takiej okazji dodatkowo wynająć można także parkiety taneczne oraz pokusić się o wynajem barów. Jak wiadomo na weselach zazwyczaj rozstawia się także stoły, przy których goście mogą usiąść i zjeść posiłki lub odpocząć. W tym celu warto zainwestować także w wynajem stołów i krzeseł dopasowanych do całego namiotu i ogólnej koncepcji imprezy.

Garden party i imprezy rodzinne

Kolejnym zastosowaniem dla namiotu eventowego może być organizacja imprezy w ogródku – czyli tak zwanego garden party. Przy organizacji tego wydarzenia warto skorzystać także z takich usług jak: wypożyczalnia stołów cateringowych czy wypożyczalnia barów. Namiot na taką okazję nie musi być ogromny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele namiotów o małych rozmiarach – dostosowanych do niewielkich imprez okolicznościowych czy rodzinnych spotkań. Organizując garden party można także zdecydować się na wypożyczenie stołów i krzeseł oraz wynajem hokerów – zwłaszcza jeżeli chcemy, żeby nasza impreza wyglądała perfekcyjnie w każdym szczególe.

Bankiet firmowy

Inna impreza, która również może spokojnie odbywać się w namiocie eventowym, to bankiet firmowy. Tego rodzaju impreza zbliży do siebie współpracowników w firmie, a fakt, że będzie odbywała się na świeżym powietrzu dodatkowo poprawi wszystkim nastroje. Podobnie jak w przypadku organizacji innych spotkań, tak i w tym przypadku dobrze będzie skorzystać z wypożyczalni stołów i krzeseł oraz stołów cateringowych. Na tego rodzaju imprezie dobrze jest także skorzystać z wypożyczalni barów, dzięki czemu goście będą bawili się jeszcze lepiej.

Stoisko na targach

W tego typu okolicznościach namiot eventowy może służyć na różne sposoby. Może on pełnić funkcję food trucka lub pomieszczenia, w którym wystawiane są konkretne rzeczy, np. kwiaty na targach roślinnych. Namioty eventowe wynajmowane na takie okazje są zazwyczaj mniejszych rozmiarów niż te rezerwowane na wesela czy komunie.

Zalety namiotów eventowych

Namioty wykonywane są zazwyczaj na bardzo solidnej, stalowej konstrukcji. Dobry namiot imprezowy powinien być wyposażony w system air control, który uchroni przed skraplaniem się wody. Na rynku dostępne są namioty, których szerokość wynosi od trzech do nawet ośmiu metrów, natomiast długość to rozmiary od czterech do dwudziestu pięciu metrów. Hale namiotowe wynajmowane są najczęściej drogą mailową lub telefoniczną, gdyż należy ustalić wszystkie szczegóły, takie jak: rozmiar, kolor, a czasami także kształt namiotu.

Obecnie dostępne są namioty, które można z łatwością modyfikować. Niektóre modele pozwalają na dokonanie naprawdę wielu zmian, zarówno w wysokości, kolorystyce, długości, jak i kształcie. Namioty takie można rozkładać na różne sposoby i modyfikować ich wygląd, np. wydłużając, skracając lub zmieniając wygląd za pomocą ścian bocznych.

Wypożyczenie namiotu eventowego oraz wynajem dodatkowych usług, to szybki i łatwy sposób na zorganizowanie wielu imprez. Nie ma ograniczeń co do zastosowania tego typu namiotów, gdyż sprawdzą się w przypadku każdej okazji. Jedynym przeciwwskazaniem do organizacji imprezy z udziałem namiotów eventowych może być nieodpowiednia pora roku. Logicznym jest, że takie przyjęcia najlepiej zorganizować latem lub wiosną – kiedy pogoda sprzyja i są niskie szanse na to, że zastanie nas deszcz. Jeżeli jednak niespodziewanie w środku imprezy pogoda się zmieni, to namioty skonstruowane są tak, aby uchronić gości przed nieprzewidzianymi opadami. Nie ma więc obaw o to, że nagłe załamanie pogody popsuje nam nasze imprezowe plany i odstraszy gości.