Pompy ciepła Rzeszów

Pompy ciepła Rzeszów: popularność pomp ciepła szybko nabiera tempa. Być może ich popularność można porównać z popularnością pojazdów elektrycznych. Jeśli wcześniej wszyscy postrzegali je jako ciekawostkę, teraz postrzegają jako oczywistą zaletę i korzyść. Możesz poznać koszt systemu ogrzewania dla swojego domu opartego na pompie ciepła. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą a uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Musisz mieć na uwadze, że pompa ciepła to urządzenie, które może zapewnić Twojemu domowi ogrzewanie zimą, chłodzenie latem i ciepłą wodę przez cały rok. Zapraszamy do konsultacji ze specjalistami naszej firmy oferującej najefektywniejsze pompy ciepła na rynku.

Energooszczędne pompy ciepła z Rzeszowa

Wprowadzenie dowolnego systemu pomp ciepła wymaga dokładnego przestudiowania zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego. W każdym przypadku najkorzystniejsze jest zainstalowanie ich w dobrze izolowanym domu z niskotemperaturowymi systemami dystrybucji ciepła. Jaka jest najlepsza pompa ciepła z Rzeszowa decydujesz sam, biorąc pod uwagę charakterystykę własnego domu. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości sprzętu. Sprzedajmy tylko wysokiej jakości pompy ciepła, które stanowią kompletne rozwiązanie do ogrzewania i wentylacji domu.

Niektóre zalety pomp ciepła z Rzeszowa w porównaniu z innymi rodzajami źródeł ciepła do prywatnego domu

 • O wiele bardziej ekonomiczne niż kocioł elektryczny.
 • Całkowicie przyjazne dla środowiska.
 • Nie ma obowiązkowej corocznej konserwacji, jak w przypadku kotłów gazowych.
 • Brak spalania, pompa ciepła jest całkowicie bezpieczna.
 • Nie potrzeba specjalnego miejsca do przechowywania paliwa.
 • Może pracować do chłodzenia latem.
 • Brak spalin i kominów, otworów na elewacji do wlotu powietrza.
 • Możesz sprawić, że dom będzie całkowicie autonomiczny.
 • Bardzo prosta i niezawodna konstrukcja.

Wiadomo, że zaletą pompy ciepła jest to, że wykorzystuje ona energię otoczenia do ogrzewania domu.

Pompy ciepła z Rzeszowa – który typ wybrać?

Istnieją różne typy pomp ciepła, które różnią się, ale wszystkie można pogrupować, w wyniku czego otrzymujemy 3 rodzaje:

Ziemia

Gatunek ten czerpie energię z ziemi, z powodzeniem zbierając ciepło za pomocą zanurzonego w ziemi wymiennika ciepła. Istnieją 2 rodzaje kolektorów: kolektor gruntowy i sonda gruntowa. Musisz wybrać, biorąc pod uwagę, jaki masz obszar. Oba typy to system długich rur, jedynie kolektor gruntowy jest umieszczony poziomo, a sonda gruntowa jest opuszczana na głębokość 50-150 metrów pod ziemię. Wybierając pierwszą opcję, koszty instalacji są dość niskie. Drugi nadaje się do małych obszarów, ale trzeba wziąć pod uwagę wysoki koszt wiercenia. Geotermalna pompa ciepła wykazuje najwyższą wydajność.

Woda

Takie pompy ciepła wykorzystują jako źródło energii zbiorniki i wody gruntowe. W drugiej technologii będziesz musiał wywiercić studnię. Można go odróżnić od plusów: ten typ nie wymaga dużej powierzchni i nie wpływa na nią. Studnia ma stabilną temperaturę przez cały rok. Nie ma też potrzeby wiercenia jednego bardzo głębokiego otworu, gdyż taniej będzie zastąpić go kilkoma mniej głębokimi, ponieważ przede wszystkim musimy uzyskać całkowitą szacunkową głębokość.

Powietrze

Technologia ta pozwala na pozyskiwanie energii cieplnej bezpośrednio z powietrza, eliminując konieczność wiercenia studni czy rozkopywania jakiegoś terenu. Jest łatwa w instalacji i obsłudze. Do pracy potrzebujesz jednostki zewnętrznej, która będzie gromadzić ciepło.

Najpopularniejsza pompa ciepła z Rzeszowa to typ powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze-woda zmniejsza koszty ogrzewania nawet o 80% w porównaniu np. z grzejnikami elektrycznymi lub źródłami ciepła opartymi na paliwach kopalnych. Oszczędność i krótki okres zwrotu nakładów sprawiają, że pompy ciepła powietrze/woda są preferowanym źródłem ogrzewania. Przy wyborze pompy ciepła w Rzeszowie kluczowe znaczenie ma jej sprawność, ekonomiczność i zdolność do efektywnego ogrzewania również przy niskich temperaturach zewnętrznych.
Ponadto, dobre pompy ciepła powietrze-woda zapewniają wysoką sprawność. To właśnie charakteryzuje zdolność urządzenia do wytworzenia kilkukrotnie większej ilości energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej, jaką na to zużywa. Dzięki szerokiej gamie pomp ciepła powietrze/woda z pewnością znajdziesz urządzenie, które odpowiada Twoim potrzebom pod względem mocy, funkcji i wzornictwa.

Oferta firmy sprzedającej pompy ciepła w Rzeszowie zawiera modele powietrze-woda typu:

 • Split, składająca się z jednego modułu zainstalowanego na podwórku i drugiego zainstalowanego w kotłowni, które w zależności od potrzeb można doposażyć w zbiornik CWU oraz zbiornik akumulacyjny.
 • Monoblok, w której nie ma modułu wewnętrznego, cała pompa ciepła jest wbudowana w moduł zewnętrzny.
  Specjaliści z naszej firmy wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie i chętnie pomogą w doborze odpowiedniego typu pompy ciepła. Skontaktuj się z nami!

O czym musisz pamiętać?

Wybierając pompę ciepła do ogrzewania musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na obszar, w którym mieszkasz. Możesz zaoszczędzić na pompie gruntowej, ale tylko wtedy, gdy nie zamierzasz wiercić studni. Pompa wodna jest odpowiednia, jeśli w pobliżu znajduje się zbiornik wodny, ale pamiętaj, że wtedy trzeba zadbać o pompę ciepła, ponieważ żywe stworzenia ze zbiornika wodnego zmuszą Cię do regularnego czyszczenia sprzętu i zwracania na niego większej uwagi. Powietrzna pompa ciepła jest łatwa w instalacji i obsłudze, a model powietrze-woda to najbardziej praktyczna pompa ciepła.