Rolety Wrocław

Okna plastikowe zdominowały rynek i są instalowane przez deweloperów zarówno w mieszkaniach i domach. Konstrukcje są hermetyczne i dźwiękoszczelne. Ale każdy otwór okienny, niezależnie od tego, czy jest wykonany z drewna, czy z materiału polimerowego, wymaga dekoracji. Jaki projekt będzie optymalny? Oferta rolety Wrocław pozwala ozdobić okno i wnętrze pokoju plisami. Dodatkowo rolety plisowane tworzą barierę ochronną przed obserwatorami z zewnątrz i zapewniają komfortowy poziom oświetlenia. Główną pozytywną właściwością plis jest dopuszczalność montowania konstrukcji na wszelkiego rodzaju kształtach okien plastikowych, zarówno typowych prostokątnych, jak i złożonych: w formie trapezów, trójkątów czy łuków.

Plisowane rolety z Wrocławia – piękne i proste w obsłudze

Plisy to osłony okienne, które nieco różnią się od tradycyjnego wyglądu rolet. Wyposażone są w funkcjonalne sterowanie góra-dół dzięki czemu użytkownik ma możliwość zasłonięcia tylko wybranej części okna. W ofercie plisowanych rolet we Wrocławiu występują one w bogatej kolekcji materiałów, dzięki czemu udaje się plisy dopasować do każdej aranżacji wnętrza.
Tkanina na plisy jest pokryta specjalnym środkiem zapobiegającym zagnieceniom, a następnie karbowana, dlatego z wyglądu przypomina akordeon. Fałdy prostują się podczas opuszczania płótna. Tkanina jest przymocowana do konstrukcji wykonanej z lekkiego aluminium. System jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy podnieść lub opuścić plisy za pomocą łańcuszka. Jest także możliwość zastosowania automatycznego systemu sterowania. Do dolnej krawędzi tkaniny przymocowana jest ciężka listwa, która pomaga utrzymać plisy w pionowej pozycji.

Zalety projektowe pozwalają zastosować plisowane rolety z Wrocławia do każdego okna

Rolety plisowane to uniwersalne rolety. Służą do dekoracji wnętrz w dowolnym stylu. Zaletą konstrukcji jest możliwość montażu na oknach o różnych kształtach. Może to być otwór kwadratowy, prostokątny lub trójkątny, a także konfiguracja trapezowa lub łukowa. Obecnie sprzedawane plisowane rolety we Wrocławiu nadają się do każdego niestandardowego okna. Ponadto rolety te mają różne systemy mocowania. Mocowane są do ramy, skrzydła, na suficie lub nad oknem. W pozycji podniesionej plisy zajmują nie więcej niż 5 centymetrów. W zależności od zastosowanego systemu mechanizmy prowadzące przesuwają plisy zarówno wzdłuż okna, jak i w poprzek.

Materiały wykorzystywane do produkcji rolet plisowanych

Do produkcji plisowanych rolet z Wrocławia stosuje się materiał syntetyczny. Zasadniczo jest to 100% poliester. Można efektywnie regulować światło wpadające do pomieszczenia za pomocą tkaniny składającej się z dwóch warstw. Po pierwsze stosuje się gęste płótno, po drugie półprzezroczyste. Te rolety nazywają się dzień-noc. Charakterystyczny połysk wyróżnia inny rodzaj materiału użytego do produkcji plis, jest to tkanina metalizowana. Takie płótno jest trwałe i praktyczne. Wystarczy użyć miękkiej gąbki lekko zwilżonej wodą, aby usunąć kurz lub inne zabrudzenia. Wszystkie rodzaje materiałów używanych do produkcji rolet plisowanych impregnowane są produktami antystatycznymi i wodoodpornymi. Rozwiązania te chronią rolety przed blaknięciem i doskonale odbijają światło słoneczne.

Dlaczego projektanci wnętrz i klienci chętnie sięgają po plisy?

Rolety Wrocław
Rolety Wrocław

Rolety plisowane są bardzo funkcjonalne i praktyczne, bardzo łatwo dopasowują się do okien o dowolnym rozmiarze i kształcie (otwierane i nieotwierane, tradycyjne, dachowe), mogą zasłaniać dowolną część okna: górną, dolną lub tylko środkową. Idealnie nadają się do pomieszczeń na parterze, gdy jest potrzeba zasłonięcia tylko dolnej części okna. Kupując plisowane rolety we Wrocławiu można uzyskać informację na temat sposobu ich montażu. To znaczy plisy montuje się pomiędzy listwami mocującymi okna lub ramami, dzięki czemu nie przeszkadzają one w otwieraniu drzwi balkonowych. Kolejną ważną zaletą jest to, że tkaniny są impregnowane, dzięki czemu ich kolor nie blaknie, a sama tkanina jest łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu. Projektanci wnętrz rzucili się na plisowany pomysł z kilku powodów, z których głównym było rozwiązanie problemu misternej dekoracji okien. Wreszcie możliwość zaakcentowania uzyskały okna trapezowe i owalne.

Zobacz również:

Jak dbać o plisy?

Najważniejszą cechą pielęgnacji rolet plisowanych wykonanych z tkaniny poliestrowej jest lekkość i prostota. Sztuczny materiał jest łatwy do prania. Przed wykonaniem tej czynności rolety są zdejmowane z okapu, a następnie zanurzane w wodzie z mydłem, której temperatura nie powinna przekraczać 30°C. Nie trzeba ich pocierać i skręcać. Gdy woda spływa z pofałdowania, plisy zawiesza się na gzymsie profilu, gdzie wysychają. Aby zapobiec sklejaniu się fałd, rolety materiałowe są podnoszone i opuszczane. Dzięki impregnacji plisy praktycznie się nie brudzą, dlatego trzeba je prać nie częściej niż raz na dwa lata.

Sterowanie automatyczne plisowanych rolet z Wrocławia

Elektrycznie sterowane rolety plisowane zapobiegają przedostawaniu się promieni słonecznych, a jednocześnie wyglądają efektownie i oryginalnie, są łatwe w obsłudze. Konstrukcje służą do projektowania nowoczesnych wnętrz mieszkań, domów prywatnych i biur. Ładne fałdy pomagają stworzyć przytulną, domową atmosferę. Ale główną zaletą systemów jest łatwość obsługi. Użytkownik nie musi podchodzić do okna, aby rozsunąć zasłony, wpuścić światło słoneczne lub ochronić pomieszczenie przed wzrokiem ciekawskich, wystarczy jedno naciśnięcie. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, co sprawia, że korzystanie z systemu jest bardzo komfortowe. Plisowane rolety z Wrocławia sterowane elektrycznie to wygodne, funkcjonalne, nowoczesne rozwiązanie do stylowych wnętrz. System działa cicho, szybko i dokładnie.