Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe – jak to możliwe?

Sztuczne kwiaty w doniczkach niewątpliwie przeżywają swój renesans. W domach, biurach, przestrzeniach publicznych lub miejscach reprezentacyjnych świetnie się prezentują i nie wymagają wymiany co kilka dni. Sprawdźmy, jak to jest możliwe, że  kwiaty sztuczne wyglądają tak naturalnie i w niczym wizualnie nie odbiegają od tych żywych.

Z czego produkowane są nowoczesne kwiaty sztuczne?

Hurtownie roślin sztucznych oferują szeroki asortyment nie tylko kwiatów ciętych, ale również pełne kompozycje florystyczne gotowe do postawienia, lub zawieszenia. Jednak niewielu z nas się zastanawia, jak i z czego produkowane są sztuczne kwiaty. Standardowe kwiaty cięte, które od zawsze stoją w wazonach i cieszą oko nawet przez kilka lat, produkowane są z reguły z różnych tkanin, bibuły, papieru i tworzywa sztucznego. Jednak z czego produkuje się kwiaty sztuczne ekskluzywne? Podpowiadamy, to te kompozycje, które spotykamy w pomieszczeniach reprezentacyjnych znanych korporacji, lub w domach celebrytów. Wysoka jakość ich wykonania i użyte materiały “z górnej półki” sprawiają, że wyglądają dosłownie jak żywe. Często są imitacją egzotycznych i wyszukanych rodzajów roślin, dlatego przyciągają wzrok i zachwycają designem. Produkowane są z reguły z gumy, silikonu, lub materiału soft touch, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez utraty jakości i koloru.

Masz kota? Sztuczne kwiaty w doniczce są dla Ciebie!

Posiadanie w domu kota z reguły oznacza brak możliwości hodowania żywych kwiatów. Koty uwielbiają zjadać roślinność domową, co jest niekorzystne nie tylko dla kwiatów, ale również dla zdrowia i życia podopiecznych. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele spośród powszechnie hodowanych roślin jest dla kota trujących. Wszelkie rodzaje bluszczy, a także azalie, fikusy, skrzydłokwiaty, czy barwne urocze fiołki są dla kota trujące i zjedzenie choćby i kawałka może skończyć się dla zwierzaka fatalnie. Możemy natomiast zastosować sztuczne kwiaty jak żywe, które bez szkody dla czworonoga wprowadzą do mieszkania element natury i przytulności. Kwiaty sztuczne ustawione w ozdobnych doniczkach na parapecie, lub jeden duży egzemplarz monstery w sporej geometrycznej donicy ustawionej na podłodze to świetny pomysł na ozdobienie wnętrza zamieszkałego przez kota.

Kwiaty sztuczne nie tylko do mieszkania

Sztuczne kwiaty są doskonałym pomysłem na ozdobienie wnętrz nie tylko w mieszkaniu. W salach konferencyjnych, na imprezach okolicznościowych, lub w pomieszczeniach firmowych, czyli wszędzie tam, gdzie żywe kwiaty nie przetrwałyby zbyt długo, doskonale sprawdza się kwiaty sztuczne. Ogrom zastosowań tej niezwykle wdzięcznej i niewymagającej ozdoby jest zadziwiająca.

  • Sztuczne dekoracje na imprezach okolicznościowych to już standard. Firmy florystyczne zajmujące się dekoracją przyjęć z reguły korzystają ze sztucznych kwiatów, które nienagannie spełniają swoje zadanie przez wiele sezonów. Imitacje kwiatów kwitnących w doniczkach i wazonach dodają elegancji i klimatu, a roślinne dekoracje stołu zapierają dech.
  • Zielona ściana w biurze lub firmie to synonim spokoju i wyciszenia. Bardzo często w biurach można spotkać ten rodzaj dekoracji, jednak nie zawsze znamy jej znaczenie. Otóż zielony kolor uspokaja, wprowadza klimat relaksu i odprężenia. Praca z reguły jest stresująca, więc zielona ścianka ze sztucznych bluszczy i powojników powoduje, że odpoczynek w przerwie na kawę jest owocny i satysfakcjonujący.
  • Girlanda kwiatowa na weselu to świetny pomysł. Może przystrajać wejście do sali, lub miejsce wyznaczone dla pary młodej. Dowolność wyboru rodzaju i koloru kwiatów sprawia, że girlanda kwiatowa jest bardzo uniwersalną dekoracją, ponieważ można ją dostosować do każdej stylistyki przyjęcia.
  • Ścianka kwiatowa jako tło dla zdjęć jest doskonałym pomysłem na każdą imprezę. Wesele, urodziny, rocznica, czy sesja fotograficzna małej pociechy, z pewnością będą udane, jeśli zdjęcia zostaną wykonane na kwiatowym romantycznym tle.
  • Sztuczne chryzantemy na cmentarz to również propozycja, z której często korzystają bliskie osoby dbające o estetykę miejsca pochówku. Żywe kwiaty nie są odporne na niskie temperatury, ani palące słońce i bardzo szybko trzeba wymieniać je na nowe. Sztuczne chryzantemy posłużą jako dekoracja przez nawet kilka lat.

Gdzie kupić sztuczne kwiaty?

Najczęściej kupując sztuczne kwiaty, korzystamy z okolicznych kwiaciarni. Jednak zdecydowanie taniej można nabyć je w hurtowni roślin sztucznych. Nie tylko cena jest tu decydująca. Asortyment jest zdecydowanie bogatszy. Przeważnie hurtownia roślin sztucznych prowadzi sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną, dlatego zakup pojedynczego egzemplarza nie stanowi problemu. W hurtowni można zaopatrzyć w sztuczne kwiaty wszystkie pomieszczenia w domu lub firmie, ponieważ różnorodność gatunków pozwala na wybór najodpowiedniejszych do poszczególnych wnętrz. W hurtowni można nabyć pojedyncze kwiaty i samodzielnie ułożyć z nich dekorację, lub kompletne zestawy przeznaczone do wazonów, lub osadzone w gustownych doniczkach.