Telewizor Samsung QE75Q80TATXXH QLED – doskonała rozdzielczość, ogromna gama kolorów

Wybierając nowy telewizor do swojego domu, od razu rodzi się pytanie – jak wybrać odpowiedni rozmiar ekranu? W naszej ofercie znajdują się modele o różnych wymiarach i można dokonać swobodnego wyboru w atrakcyjnej cenie. Podpowiadamy, jak dokonać obliczenia rozmiaru ekranu a nie jest to trudne, jakby się wydaje na pierwszy rzut oka. Rozmiar ekranu charakteryzuje się długością przekątnej, tj. odległość między lewym górnym i prawym dolnym rogiem. Najczęściej odległość ta jest mierzona w calach.

Dla każdego telewizora jest zalecana odległość ekranu i optymalny kąt widzenia. Maksymalne zanurzenie się w tym, co dzieje się na ekranie, ma miejsce, gdy obejmuje on 40 ° pola widzenia. Ta odległość jest łatwa do określenia, jeśli zna się się rozmiar ekranu. Aby to zrobić, wystarczy pomnożyć jego przekątną przez 1,2. Na przykład w przypadku telewizora 75-calowego odległość ta odpowiada 2,3 metra. Chętnie wytłumaczymy, dlaczego warto kupić telewizor w rozdzielczości 4K a oznacza to, że ekran telewizora zawiera 3840 pikseli poziomych i 2160 pikseli pionowych, czyli łącznie około 8,3 miliona pikseli. Jaka jest rozdzielczość? To jest gęstość pikseli tzn. maleńkich kropek, które tworzą obraz na ekranie. Im więcej pikseli, tym wyższa rozdzielczość obrazu.

Samsung QE75Q80TATXXH QLED – cechy charakterystyczne

Poszukując telewizora, który zapewnia kontrast dla najdrobniejszych szczegółów, wybór modelu firmy Samsung QE75Q80TATXXH QLED, będzie optymalny. Pełne podświetlenie przednie, telewizora QLED automatycznie dostosowuje się do obrazu na ekranie, w sposób QLED zapewnia głębszą czerń i optymalny kontrast kolorów w każdej scenie. Oferujemy ten model, ponieważ został on wyposażony w potężny procesor Quantum 4K firmy Samsung, co optymalizuje, jakość obrazu w celu uzyskania najlepszych wrażeń podczas oglądania i poprawia wydajność wizualną.

Natomiast technologia skalowania AI 4K wykorzystuje procesor kwantowy Samsunga do automatycznej analizy wejściowego sygnału wideo, redukcji szumów tła, przywracania utraconych szczegółów oraz wyostrzania szczegółów i tekstu. Ponadto posiada adaptacyjny tryb obrazu. Co to oznacza? Otóż, jasność ekranu jest ustawiana automatycznie a jest to uzależnione od stopnia oświetlenia otoczenia. Można cieszyć się doskonałą jakością obrazu bez względu na porę dnia i rodzaj oglądanych treści.

Czym się wyróżnia telewizor Samsung QE75Q80TATXXH QLED?

Dźwięk podążający za obiektem na ekranie to ważna cecha tego modelu. Dzięki innowacyjnej technologii dźwięk porusza się po ekranie, podążając za obiektem w każdej scenie. Wbudowane dodatkowe głośniki tworzą prawdziwie wciągający dźwięk 3D, przenosząc użytkownika w epicentrum akcji. Technologia Quantum HDR 12X zapewnia głębszy kontrast i wyższą jasność, aby wydobyć najdrobniejsze szczegóły w najciemniejszych i najjaśniejszych częściach obrazu. Technologia dynamicznego mapowania tonów HDR10 + optymalizuje kolor i kontrast dla każdej sceny. Miliard odcieni naturalnego koloru to 100% objętości kolorów z technologią kropek kwantowych.Ta technologia zapewnia najlepszą jakość obrazu. Dzięki doskonałemu natężeniu kolorów technologia kwantowa przekształca światło w oszałamiającą paletę kolorów, zachowując stałą jakość kolorów na każdym poziomie jasności.

Nowoczesne funkcje telewizora Samsung

Oferujemy ten model telewizora Samsung dla zapalonych graczy, którzy poszukują doskonałej jakości obrazu bez specjalnych ustawień trybu gry. Wyjątkowa wyrazistość ruchu wynika z braku aureoli wokół obiektów i rozmycia obrazu, nawet w najbardziej dynamicznych scenach gry. Nawet w najciemniejszych scenach zapewniona jest świetna widoczność szczegółów obrazu, a dźwięk jest doskonale zsynchronizowany z poczynaniami postaci na ekranie.

Posiadając telewizor Samsung QE75Q80TATXXH QLED nie przegapi się żadnego dialogu, ponieważ posiada on aktywny wzmacniacz mowy. Ta technologia wykrywa obcy szum w czasie rzeczywistym i automatycznie zwiększa głośność.Telewizor i soundbar (zewnętrzny system audio) równie się: synergia dźwięku. W połączeniu z głośnikami telewizora QLED przednie, boczne i górne głośniki soundbara tworzą pełne pole dźwięku przestrzennego wokół telewizora. Dzięki temu widz może doświadczyć efektu całkowitego zanurzenia się w tym, co dzieje się na ekranie.

Design telewizora Samsung

Smukła i elegancka konstrukcja z minimalistycznymi ramkami pozwala skupić uwagę na ekranie.. Subtelny wygląd telewizora i jego konstrukcja ze wszystkich czterech stron wyznaczają nowe standardy dla telewizorów. Warto zwrócić uwagę, jak telewizor staje się prawie niewidoczny, dostosowując się do tekstury i koloru ściany, na której jest umieszczony. Ulepszony tryb umożliwia wyświetlanie na ekranie pogody, czasu, słynnych dzieł sztuki lub ulubionych zdjęć.Teraz telewizor to nie tylko idealny ekran, ale stylowy i wszechstronny element wnętrza. Platforma Smart TV gromadzi wszystkie ulubione treści w jednym miejscu. Uniwersalny pilot zapewnia łatwy dostęp i wygodne sterowanie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do QLED.