Kawa Jacobs – skąd pochodzi?

Jacobs to jedna z najpopularniejszych kaw nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Nie ma się co dziwić – kawowi smakosze doceniają tę kawę z powodu nieprzeciętnego aromatu oraz niepowtarzalnego smaku. W dzisiejszym artykule prezentujemy Państwu szereg cennych informacji na temat historii kawy Jacobs. 

 

Historia kawy Jacobs 

Kawa Jacobs - skąd pochodzi?Historia kawy Jacobs rozpoczyna się w 1895 roku. Słynną dziś na całym świecie markę założył młody niemiecki kupiec, Johan Jacobs. W tym czasie zdecydował się on na założenie własnego sklepu, w którym oferował klientom czekoladę, kakao, herbatniki, kawę oraz herbatę. Przedsiębiorstwo założone przez Jacobsa na początku było stosunkowo niewielkie, jednak dość szybko udało mu się osiągnąć rynkowy sukces. Twórca bardzo szybko rozszerzył prowadzoną działalność o palarnię kawy. Ta została uruchomiona w 1907 roku. W 1924 roku Johann wpadł na bardzo ciekawy pomysł marketingowy.
Mianowicie, ulicami Bremy przejechał wówczas pierwszy wóz firmowy z napisem “Jacobs Kaffe”. Dzięki temu wydarzeniu znacząco wzrosła świadomość marki Jacobs wśród okolicznych mieszkańców. Na koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku za sprawą przedstawicieli handlowych oraz sprzedaży wysyłkowej, działalność firmy zaczęła być realizowana również poza granicami miasta Bremy. O firmie Jacobsa zaczęło się mówić nawet w Ameryce. Firma rozwijała się w wyjątkowo szybkim tempie aż do wybuchu drugiej wojny światowej. 

W 1966 roku pojawiło się pierwsze rozróżnienie kolorystyczne podstawowych produktów oferowanych przez firmę Jacobs. Kawa czerwona została nazwana Edel Mocca, zaś zielona Kronung. Tę drugą nazwę zna chyba każdy z nas. Symbol korony jest dziś elementem rozpoznawczym kawy Jacobs Kronung. W 1982 roku firma zarządzana przez bratanka Johanna, połączyła się z firmą Interfood AG. Nowa firma zyskała nazwę Jacobs Suchard. Oprócz kawy firma oferowała również czekoladę marki Suchard. 

 

Zobacz również:

 

Jacobs – najwyższa jakość i zaufanie klientów 

Eksperci podkreślają, że Jacobs Kronung to jedna z najlepszych kaw o wyselekcjonowanym składzie. Produkuje się ją z wysokiej jakości ziaren kawy, które pochodzą z najlepszych plantacji na świecie, które wybierają wykwalifikowani specjaliści. Królewski aromat kawy Jacobs Kronung wynika także z unikalnego procesu mielenia schłodzonych ziaren kawy. Okazuje się, że to właśnie chłodzenie ziaren powoduje, że kawa Jacobs Kronung ma tak duży aromat oraz niepowtarzalny, niezapomniany smak.

W tej chwili Jacobs to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kaw na rynku. Według statystyk zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych kaw rozpuszczalnych a także drugie miejsce na rynku kawy mielonej oraz kaw typu 3 w 1. Polacy niezmiennie od lat darzą ogromnym zaufaniem kawę Jacobs Kronung za najwyższą jakość. 

Kraft Food Polska, obecny producent kawy Jacobs, jest w tej chwili niekwestionowanym liderem na rynku kawy. Nie tylko pod względem liczby sprzedanych kaw, ale również wartości sprzedaży. Od kilku lat Jacobs notuje kilkunastoprocentowy średnioroczny wzrost sprzedaży kawy, co potwierdza, że nieustannie przyciąga do siebie jak magnes kolejnych smakoszy poszukujących kawy o wyrafinowanym, niepowtarzalnym smaku. Warto wiedzieć, że w tej chwili Jacobs jest jednym producentem, który oferuje aż pięć kategorii kaw: kawę mieloną, rozpuszczalną, cappucino, trzy w jednym a także kawy typu ready-to-drink (kawy w puszce). 

 

Najpopularniejsze produkty Jacobs 

Do najpopularniejszych produktów znanej marki Jacobs należą: 

  • kawa Jacobs Cronat Gold, 
  • kawa Jacobs Aroma, 
  • kawa Jacobs Kronung. 

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się od lat ostatnia z wymienionych, czyli kawa Jacobs Kronung. Z czego to wynika? Wszystko oczywiście jest uwarunkowane jej składem oraz procesem przygotowywania ziaren. Ziarna do tej kawy pochodzą wyłącznie z najlepszych na świecie plantacji. Dodatkowo, w tym produkcie stosuje się unikalny proces mielenia schłodzonych ziaren kawy, co powoduje, że kawa zachowuje ogromną liczbę wyjątkowo cennych aromatów. A to doceniają klienci pod każdą szerokością geograficzną. 

Druga z wymienionych kaw, czyli Jacobs Aroma, to kawa klasyczna, którą wyróżnia bardzo intensywny, bogaty aromat. Kawosze oraz specjaliści branżowi zwracają uwagę, iż kawa Jacobs Aroma posiada wyważony smak oraz wręcz niepowtarzalny aromat. Z kolei kawa Jacobs Cronat Gold to kawa delikatna, szlachetna w smaku. Jest to kawa rozpuszczalna. Z racji ciekawych walorów smakowych cenią ją sobie miliony konsumentów. 

Firma Jacobs ma także dla swoich klientów kawę bezkofeinową o nazwie Night&Day. Można ją otrzymać w dwóch wersjach: mielonej oraz rozpuszczalnej. Jest to produkt dedykowany wszystkim tym, którzy z różnych względów muszą zrezygnować ze spożywania kofeiny. Kawa Jacobs doskonale nadaje się również do przygotowania jej w wersji mrożonej – na przykład z bitą śmietaną, syropem karmelowym i rodzynkami. Pycha! 

Kawa Jacobs to marka sama w sobie, która od dziesiątek lat cieszy podniebienia konsumentów na całym świecie. Wraz z wysoką jakością nie idzie jednak cena. Kawy tego producenta można kupić w naprawdę wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Może właśnie dlatego Polacy wręcz pokochali Jacobs?