Sklepy z lampami – jak dobierać lampy do wnętrz?

Decydując się na dobór odpowiedniego oświetlenia do swojego domu, mieszkania, biura czy jakiegokolwiek lokalu użytkowego, musimy uwzględnić kilka czynników, dzięki którym wybór oświetlenia będzie najlepszy. Warto zauważyć, że w różnych miejscach – sklepach, restauracjach, barach czy w naszym domu mamy zupełnie inny rodzaj oświetlenie. Nie jest to bynajmniej przypadkowe, ponieważ to od odpowiedniego oświetlenia zależy bardzo wiele czynników.

Dobór oświetlenia powinien być uwarunkowany wielkością przestrzeni oraz efektem jaki chcemy uzyskać za pomocą światła

 

Decydując się na dobór odpowiedniego oświetlenia musimy przede wszystkim wiedzieć jaki efekt chcemy osiągnąć. Jedni wolą mieć pomieszczenie zupełnie doświetlone, inni zdecydowanie preferują nieco bardziej przytulne klimaty delikatnego półmroku. Dobór oświetlenia do naszego mieszkania przede wszystkim powinien być podyktowany naszymi preferencjami i gustem. W końcu to my mamy się tam dobrze czuć. Najpierw warto pomyśleć o głównym źródle światła w pokoju, które będzie najmocniejszą jednostką oświetlającą w sztuczny sposób przestrzeń. Zazwyczaj jest to rodzaj lampy sufitowej. Tutaj wybór jest naprawdę szeroki, bowiem każdego roku wielu producentów lamp wprowadzają na rynek kolejne modele, chcąc sprostać preferencjom swoich klientów.

Jedną z najpopularniejszych form oświetlenia pomieszczeń są lampy sufitowe, które stanowią główne jego źródło

 

lampy wiszące

 Wśród lamp sufitowych jednym z najczęstszych wyborów jest lampa składająca się z jednej, dwóch lub kilku miejsc na zamontowanie żarówki. W zależności od tego jak duże jest pomieszczenie, które chcemy oświetlić, taką też warto postawić. Jeśli chodzi o lampy posiadają miejsca na wiele żarówek to ich ustawienie zazwyczaj można regulować, dzięki czemu każdą żarówkę z gwintem możemy skierować w dowolnie wybranym przez siebie kierunku pokoju. Dzięki czemu mocniejszy strumień światła będzie padał w konkretne miejsce. Natomiast bardzo często kupując żyrandol, składający się z kilku gwintów nie decydujemy się na zamontowanie w nim pełnej liczby żarówek. Z jednej strony ma to swoje przełożenie na koszty, bowiem nikt nie chce płacić kolosalnych rachunków za prą, z drugiej zaś okazuje się, że zbyt mocne światło w pokoju, który wcale nie jest tak duży jak początkowo nam się wydawało, jest szalenie męczące. Dlatego też coraz więcej osób rezygnuje z tak rozbudowanych kloszy, a inwestuje w pojedyncze stylowe lampy, które z jednej strony są źródłem światła, z drugiej strony pełnią funkcję dekoratorską, nadając pomieszczeniu konkretnego charakteru. Wiele osób wybiera klosze smukłe tak zwane tuby, w których strumień światła skierowany jest ku dołowi i dopiero w miejscu, gdzie klosz się kończy światło rozchodzi się najintensywniej. Są to bardzo stylowe i klasyczne lampy sufitowe, na które decyduje się coraz więcej osób.

Decydując się na wybór oświetlenia, warto rozważyć także zakup lampki biurkowej lub duże lampy stojącej, idealnie sprawdzającej się do czytania

 

Warto pamiętać także o tym, że górna lampa sufitowa nie powinna być jedynym źródłem oświetlenia pomieszczenia. W ciągu dnia dobrze jest korzystać z naturalnego światła dziennego, przy którym wzrok nie męczy się tak szybko. Ponadto, jeśli lubimy czytać, albo pracujemy przy biurku, wówczas warto zatroszczyć się o dobre oświetlenie. Tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju lampki biurkowe i lampy stojące, które sprawdzają się doskonale jako wspomaganie głównego źródła oświetlenia. Najczęstszym wyborem żarówek, na jakie decydują się konsumenci, są te, które emitują żółtą lub białą barwę światła. W zależności od preferencji, na takie warto się zdecydować.

Jakie sklepy z lampami są najlepsze? Gdzie szukać najkorzystniejszych ofert i najbogatszego, zróżnicowanego asortymentu?

 

Wśród wielu ofert oświetleniowych dostępnych na rynku często mamy problem jak znaleźć dobry sklep z lampami. W powszechnej opinii konsumentów panuje stwierdzenie, że dobry sklep z lampami to taki, w którym znajdziemy szeroki asortyment w przystępnych cenach. Szeroki asortyment możemy rozumieć na wiele różnych sposobów, natomiast jednym z podstawowych czynników, jakie powinien spełniać sklep z lampami, to fakt posiadania różnych modeli zbudowanych z różnego rodzaju materiałów. Oczywiście tendencję przeważającą na rynku mają lampy wykonane ze szkła, które właśnie dzięki materiałowi z jakiego są wykonywane, służą później przez długie lata. Jednak część konsumentów przychodząca do sklepu z lampami woli zdecydowanie lampy o abażurach papierowych lub z wyrobów materiałowych. Tego rodzaju abażury nadają nieco rustykalny klimat pomieszczeniom więc jeśli taki efekt chcemy uzyskać, to w dobrym sklepie z lampami powinniśmy je znaleźć. Ponadto warto mieć na uwadze także fakt, że sklepy z lampami znajdziemy nie tylko stacjonarnie, ale także w formie internetowej. Sklepy internetowe będą zdecydowanie tańszą opcją od tych stacjonarnych placówek. Na korzyść sklepów stacjonarnych przemawia zaś fakt możliwości obejrzenia produktu na żywo przed jego zakupieniem.