Podkreśl wygląd swojego domostwa odpowiednimi kostkami brukowymi.

Wybór koloru elewacji to nie wszystko, co sprawia przyjemność przy planowaniu przestrzeni wokół domu. Ogród, a także podjazd, to inne obszary, w których możemy pozwolić zaszaleć naszym pasjom związanym z estetyką. Jak kształtować przestrzeń wokół domu przy pomocy kostki brukowej https://www.dom-pl.com/poz-bruk-linea/, aby reprezentowała styl właściciela, a jednocześnie tworzyła spójną całość?
Kontrasty kolorów, skomplikowane mozaiki lub sieci ścieżek. Istnieje wiele rozwiązań architektonicznych, które wzbogacają przestrzeń wokół domu. Kostka brukowa o odpowiednim kolorze pozwala podkreślić to, co w nim najpiękniejsze, poprzez odpowiedni dobór cieni i kształtu.

Wybierz odpowiednią kostkę brukową do ogrodu

Utworzenie nowego stylu w ogródku lub na posesji za domem może być zabawą i ekscytującym projektem. Niezależnie od tego, czy masz starą działkę, którą chcesz odświeżyć, czy chcesz zbudować nową, oto kilka wskazówek, jak zaprojektować oszałamiającą i praktyczną przestrzeń i interesujący wzory z kostek brukowych dla Twojego ogrodu, dużego lub małego.
Na początku może się to wydawać mylące, ponieważ dostępnych jest tak wiele możliwości, za których pośrednictwem możesz udekorować taras, ale wybór odpowiednich dla twojego ogrodu jest bardzo prosty, gdy zrozumiesz kluczowe różnice. Oto główne zalety najpopularniejszych rodzajów kostki brukowej, dzięki którym możesz dowiedzieć się, jaki wybór najlepiej będzie pasował do twoich potrzeb.

Betonowe kostki brukowe

Beton jest często najtańszą opcją dla płyt chodnikowych, a jego wygląd może przejść od czystego jednolitego wykończenia do jednego celowo wymieszanego, aby stworzyć autentyczną reprodukcję drobnych, zabytkowych flag chodnikowych z minionej epoki.
Możesz również uzyskać teksturowany beton, aby uzyskać wyjątkowe wykończenie, które świetnie wygląda w każdym ogrodzie, niezależnie od pożądanego przez ciebie stylu. Możesz wypróbować też gładki, minimalistyczny, współczesny beton, gdzie płyta chodnikowa o właściwościach odpornych na plamy, utrzyma twój taras w czystości. Pamiętaj jednak, że betonowa nawierzchnia nie będzie trwać tak długo, jak kamień naturalny lub porcelana i zawsze upewnij się, że uszczelniacz betonowe płyty, aby chronić je przed plamami, glonami, grzybem lub innymi zaciekami, które zniszczą powierzchnię betonu wraz z jej estetyką.

Kostka brukowa z naturalnego kamienia

Bardziej tradycyjne rodzaje płyt tarasowych są wykonane z materiałów produkowanych z kamienia naturalnego, takiego jak granit, wapień i piaskowiec. Są to na ogół świetne opcje w średnim przedziale cenowym. Ogromna różnorodność dostępnych kamieni naturalnych ułatwia znalezienie takiego, który będzie pasował do kolorów i stylu twojego domu. Przekonasz się również, że kamień naturalny często różni się fakturą z każdym kamieniem, nadając indywidualności i głębi twojej przestrzeni. W przypadku kostki brukowej zauważysz, że nie ma dwóch podobnych płyt, a ton i kolor nawierzchni są różne w odmiennych warunkach oświetleniowych i pogodowych.
Kostka wapienna ma rozczochraną teksturę, z głębokimi kolorami, które z czasem powoli łagodnieją, co jest pięknym sposobem na dodanie transformującego wymiaru do ogrodu. Możesz uszczelnić płyty, aby zachować bogatszy kolor. 
Łupkowe płyty tarasowe są dostępne w zależności od współczesnych lub rustykalnych warunków, od gładkich liniowych niebiesko-szarych płyt, stanowiących uzupełnienie nowoczesnego otoczenia, po żywe, zardzewiałe płyty o ciemniejszych tonach, które wyglądają wspaniale w tradycyjnych ogrodach wiejskich. Kostka granitowa  z pewnością ujednolica twoją przestrzeń dzięki gładkiej powierzchni i schludnym, prostemu wyłożeniu wokół krawędzi.

Kostka porcelanowa

Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie kostki brukowej jest niezwykle wytrzymała, odporna na zabrudzenia, kostka porcelanowa. Pomimo przekonującego wyglądu, płyty te wcale nie są wykonane z kamienia, ale są sztuczną stymulacją rzeźbionego kamienia, który jest trwały, wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości oraz odporny na mróz i glony. Występują w szerokiej gamie kolorów i stylów, z których wszystkie odzwierciedlają naturalne wykończenie i idealnie nadają się do płynnego przejścia z kuchni lub jadalni na podwórko.

Płyty porcelanowe z czasem nie zaczną tracić koloru lub nie będą się wyszczerbiony, więc wydają się bardzo trwałe. Dodatkowo przez długi czas zachowują czystość. Są świetne, jeśli szukasz nowoczesnego, łatwego w utrzymaniu rozwiązania w swoim ogrodzie. Chociaż na początek możesz zapłacić nieco więcej, płyty wkrótce zwrócą fundusze za pośrednictwem oszczędności na konserwacji i czyszczeniu. A ponieważ nie trzeba spędzać godzin z myciem strumieniowym każdej wiosny, jest to naprawdę godny wybór dla każdego, kto ceni sobie wolny czas.

Warto zatem zastanowić się nad tym, czy mamy możliwość, aby zainwestować w nasz ogród lub taras nieco więcej pieniędzy po to, aby uniknąć w przyszłości rozczarowania naszą pięknie ułożoną kostką brukową.