Regeneracja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Regeneracja skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Do tworzenia kosmetyków do pielęgnacji skóry wykorzystywane są najlepsze naturalne składniki w połączeniu z innowacyjnymi wynikami badań naukowych. Jak wybrać krem ​​do twarzy i przeciwdziałać zmianom związanym z wiekiem, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i przebarwienia? Estetycy opracowali unikalne produkty do pielęgnacji skóry twarzy o szerokim spektrum działania, które zwalczają oznaki przedwczesnego starzenia. Opracowano również kosmetyki pielęgnacyjne, które należy stosować po zabiegach medycyny estetycznej.

Kiedy należy stosować produkty do pielęgnacji skóry?

W każdym wieku pielęgnacja skóry twarzy powinna być łagodna, ale dokładna. Kobiety po 25 roku życia powinny zwracać szczególną uwagę na dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobry odżywczy krem ​​do twarzy powinien: nawilżać i odżywiać, zapobiegać trądzikowi, wygładzać drobne zmarszczki i zapobiegać przebarwieniom. Produkty odmładzające to kosmetyki pielęgnacyjne, które najczęściej stosuje się po zabiegach kosmetycznych takich jak zabiegi laserowe, mezoterapia, peelingi, peelingi itp. PH Formula SOS Rescue Oil to aktywny koncentrat o działaniu regenerującym, będący połączeniem serum i olejku: przyspiesza gojenie, zmniejsza dyskomfort pozabiegowy, działa łagodząco i przeciwzapalnie.

Kosmetyki pielęgnacyjne regenerujące skórę

Regeneracja skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Regeneracja skóry to proces odnowy skóry. Uruchamia się, gdy wystąpi uszkodzenie mechaniczne. Im szybsza regeneracja, tym większe prawdopodobieństwo, że zagoi się bez pozostawiania śladów na naskórku. Ponadto regeneracja pomaga radzić sobie ze zmianami związanymi z wiekiem. Należą do nich plamy starcze i zmarszczki. Tak więc, jeśli regeneracja jest powolna, skóra szybko się starzeje.

Wiele osób leczy się medycyną estetyczną, a w celu uzyskania szybszego procesu regeneracji, kosmetolodzy zalecają stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych z odpowiednimi składnikami. PH Formula SOS Rescue Oil to dwufazowy aktywny koncentrat regenerujący o połączonym działaniu serum i olejku. Produkt służy do skutecznej pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach kosmetycznych.

Połączenie olejków w kosmetyku pielęgnacyjnym, które przyspiesza odbudowę naskórka. Zapewnia wyjątkowo silne działanie przeciwstarzeniowe – spłyca zmarszczki i wygładza skórę. Ten kosmetyk do pielęgnacji skóry to regenerujący koncentrat z unikalną mieszanką olejków i surowców naturalnych, który pomaga odbudować skórę, gdy jej funkcja barierowa jest naruszona, pozostawiając skórę zdrową, promienną i młodzieńczą. Pomaga redukować drobne linie i powierzchowne zmarszczki, tworzy na skórze barierę ochronną i odbudowuje płaszcz hydrolipidowy. Głęboko odżywia i koi skórę potrzebującą nawilżenia.

Główne składniki pielęgnacyjnych kosmetyków regenerujących:

1. Olej arganowy pomaga odbudować warstwę lipidową skóry i zachować integralność komórek skóry. Znany jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych i przeciwzapalnych. Naturalny skład olejku zawiera szereg przydatnych substancji, których celem jest rozwiązanie problemów skórnych, nawilżenie i naprawa suchej skóry. Dlatego zawarta w nim witamina E odpowiada za regenerację uszkodzonych komórek. Roślinne pigmenty polifenolowe działają na górną warstwę skóry właściwej łagodząc przebarwienia.
  2. Olej ze słodkich migdałów jest bogaty w witaminę E i jest doskonałym emolientem o właściwościach nawilżających, regenerujących i przeciwutleniających. Olejek wyrównuje pH skóry narażonej na twardą wodę, zawiera fitosterole, wysokie stężenie witaminy K i choliny. Olej ze słodkich migdałów delikatnie rozjaśnia skórę, przywraca jej blask i elastyczność, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz goi mikropęknięcia.
  3. Olejek sezamowy jest dodawany do kosmetyków pielęgnujących i regenerujących do skóry suchej. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych przyczynia się do doskonałego odżywienia skóry i pomaga radzić sobie z trudnymi warunkami (mróz, wiatr).
  4. Mieszanka olejków – jojoba i oliwkowy – zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które nawilżają wyjątkowo suchą skórę.
  5. Ekstrakt z alg to jeden z najstarszych składników kosmetyków. Skład chemiczny alg jest podobny do ludzkiego osocza, a aktywność komórkowa glonów jest taka sama jak komórek skóry człowieka, dzięki czemu pierwiastki śladowe zawarte w algach są łatwo i całkowicie wchłaniane przez organizm człowieka. Algi zawierają wiele przydatnych pierwiastków (niklu, żelaza, glinu, cynku, fluoru i selenu) oraz minerałów (wapń, potas, chlor, magnez, sód, fosfor i siarkę). A pod względem stężenia witamin są kilkakrotnie lepsze niż wiele roślin leczniczych. Algi mają szerokie spektrum działania: napinają skórę, naprawiają uszkodzone błony komórkowe, przyspieszają metabolizm wewnątrzkomórkowy, stymulują produkcję kolagenu, napinają i nawilżają skórę.

Podsumowanie

Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne powinny być dostosowane do rodzaju skóry, zaspokajać wszystkie jej potrzeby i zapobiegać pojawianiu się przedwczesnych oznak starzenia. Procesy metaboliczne w organizmie spowalniają, przez co skóra traci naturalny poziom nawilżenia. Szybkość, z jaką rozwija się naturalny proces starzenia biologicznego, w dużej mierze zależy od stylu życia, obecności złych nawyków i poprawności dojrzewania maseczek.