Polar minky – czym tak właściwie jest i czy warto po niego sięgnąć?

Ostatnimi czasy rodzice wręcz szaleją za czymś takim, jak polar minky. Samo w sobie “minky” jest tutaj kluczem, bo odnosi się do specjalnej tkaniny szytej przez Shannon Fabrics, a znanej z wielu pozytywnych właściwości, które bezpośrednio przekładają się na olbrzymie zainteresowanie nim – zwłaszcza rodziców maleńkich dzieci, które wymagają opieki i ogromnej delikatności w jej trakcie. Dlaczego więc warto zainwestować w cokolwiek stworzonego z materiału minky i co tak właściwie powinniśmy o nim wiedzieć? Na tym skupimy się w naszym artykule, jako przykład wykorzystując wspomniany już przez nas polar.

Czym tak właściwie jest minky?

Polar minky, czy – jak kto woli – po prostu minky to tkanina sztuczna o bardzo niezwykłych właściwościach, składająca się z włókien poliestrowych. Produkowana jest wyłącznie przez jedną firmę, amerykańskie Shannon Fabrics i słynie ze swojej miękkości oraz przyjazności dla dzieci i ich rodziców. Choć więcej na ten temat powiemy za moment, wszystkie zalety biorą się z odpowiedniego przygotowania tej tkaniny, którą tworzą cieńsze niż bawełna i wełna włókna poliestrowe https://www.lamilani.pl/pl/c/Artykuly-dla-dzieci-i-mam/76. Do powstania całości użyto również właściwej gramatury (około 390 g/m2), której zawdzięcza ona swoją nietypową i nieszablonową charakterystykę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Polar minky – dlaczego warto po niego sięgnąć? Zalety jego wykorzystania

Istnieje wiele powodów, ze względu na które polar minky stanowi wybór milionów ludzi z całego świata. Sam w sobie istnieje dopiero 5 lat, a zdołał sobie zaskarbić sympatyków na całym świecie – jego formuła jest nie tylko lubiana, ale też po prostu sprawdzona w akcji. W dodatku z najbardziej wymagającym klientem, a zatem niemowlętami i dziećmi. Do największych zalet tej tkaniny należą (między innymi):

• przewiewność – polar tego typu bazuje, jak już wcześniej nadmieniliśmy, na poliestrze, który zapewnia mu właściwości oddychające – z uwagi na to, sprawdza się zarówno zimą, kiedy to gwarantuje ciepło, jak i latem, podczas gdy chroni przed przegrzewaniem się ciała; pamiętajmy jednak, że to wciąż polar – dorosłym może być w nim zbyt gorąco w tymże okresie letnim;
  • wytrzymałość – inwestując w polar minky mamy pewność, że posłuży nam przez co najmniej kilka lat (jego trwałość szacuje się na około trzy lata); jak na polar to naprawdę dużo i choć niektórym wydaje się to mało, najprawdopodobniej nie mieli jeszcze do czynienia z produktem tak wysokiej jakości;
  • elastyczność – polar minky dopasowuje się do narzuconego mu kształtu i delikatnie się rozciąga, zawsze wracając do swojej oryginalnej formy; dzięki temu może mieć sporo różnych zastosowań i wcale nie trzeba wykorzystywać go jako kołderkę; równie dobrze można go przekształcić chociażby w komin na szyję, możliwy do prostego założenia przez same dziecko;
  • miękkość – to, co w polarku tym doceniają najmłodsi, ale i ich rodzice, to jego niezwykła delikatność – w żaden sposób nie podrażnia skóry i jest dla niej niebiańsko przyjemny; warto przy tym nadmienić, że nie powoduje to jego śliskości – utrzymuje się nawet na nagiej i świeżo umytej skórze;
  • proste utrzymanie w czystości – polar ten można prać w standardowy sposób (przed wykonaniem całego zabiegu po prostu spójrzmy na metkę), a sam w sobie nie wymaga prasowania i choć dla niektórych może to być wada, wiecznie zalatane mamy, które mają milion rzeczy na głowie z pewnością to docenią;
  • różnorodność – polar minky dostać można w różnych wersjach kolorystycznych, zawsze z tłoczonymi wzorami – dobierzemy go chociażby do płci czy upodobań naszego dzieciaka.

Wady polaru minky

Tak, jak każdy inny produkt tego typu, również i polar minky posiada swoje wady. Tą najpoważniejszą jest sposób, w jaki jest szyty – choć tak naprawdę z naszej perspektywy powinno nie mieć to znaczenia, polar tego typu powstaje w znacznie cięższy dla szwaczy sposób – w związku z tym łatwo o złe jego uszycie, które prowadzi do złego jego układania i marszczenia się. Kolejną wadą, choć może niezwiązaną z samą tkaniną bezpośrednio, jest fakt, że na rynku istnieje sporo jej podróbek i choć większość w nich celuje w bycie podobnym do tej jedynej oryginalnej wersji, nie każdej się to udaje – jako konsumenci, po rozpoczęciu swojej przygody z tym materiałem od podróbki możemy się po prostu zniechęcić.

Polaru minky nie można prasować – wysoka temperatura może go uszkodzić (w końcu jest on poliestrem). Chyba, że mamy do czynienia z produktem łączącym w sobie minky i bawełnę – wtedy należy postępować z instrukcjami zamieszczonymi zwykle na metce.

Podsumowanie

Polar minky jest jednym z tych produktów, które – pomimo swojej ceny – wciąż zachęcają rzesze nowych konsumentów, gotowych zapłacić nie tylko za delikatność tkaniny, ale też jakość i pieczołowitość jego wykonania. Nie oznacza to jednak, że nie ma on wad – należy chociażby wspomnieć o tym, że jest on POLAREM https://www.lamilani.pl/komplet-minky-kocyk-poduszka. Co za tym idzie, stosuje się go wyłącznie w miesiącach cieplejszych, gdyż daje ogrom ciepła. W sumie rzecz jednak ujmując, wszystkie jego zalety i wady, które opisaliśmy w naszym krótkim przewodniku, sugerują jednoznacznie – warto zainteresować się jego zakupem.