Jak urządzić imprezę firmową? Praktyczne informacje

Imprezy firmowe, business lunche, przyjęcia biznesowe to jedne z ważniejszych imprez okolicznościowych na których zbierają się pracownicy firmy, a często także przedstawiciele firm współpracujących. Nie ulega wątpliwości, że takie bankiety wywołują wiele emocji i są często bardzo ciekawymi wydarzeniami. Mogą one służyć nie tylko pertraktacjom finansowym, lecz również zapoznawaniu się współpracowników, zacieśnianiu więzi, czy po prostu dobrej zabawie w grupie.

Imprezy firmowe mogą przybierać, różne, odmienne formy. Mogą to być eleganckie przyjęcia z gustownymi przekąskami i dobrej jakości alkoholami połączone z dobrą muzyką. Inną formą takich przyjęć może być obiad w renomowanej restauracji połączony z degustacją win. Jeżeli impreza firmowa ma mieć formę integracji między pracowniczej może przybrać formę różnych, interesujących i zaskakujących aktywności na świeżym powietrzu bądź wewnątrz. Może to być na przykład walka na pistolety z farbą, czyli bardzo popularny obecnie paintball. Jest to świetne połączenie integracji, pracy w grupach i zabawy w jednym. Możliwości jest bardzo wiele.

Organizacja imprezy firmowej na własną rękę

 Obecnie na rynku istniej wiele firm, które zajmują się organizacją podobnego typu imprez firmowych. Jest to rynek bardzo prężnie się rozwijający, który dostarcza nam z roku na rok coraz więcej nowoczesnych i innowacyjnych propozycji i usług na najwyższym poziomie. A co jeżeli chcemy zaoszczędzić i zorganizować taką imprezę firmową na własną rękę? Jest to jak najbardziej osiągalne i wykonalne, wymaga od nas jednak większego trudu i zaangażowania.

 

Polecamy:

 

Od czego należy więc zacząć?

Przede wszystkim należy zająć się najbardziej podstawową kwestią całego przedsięwzięcia, trzeba bowiem określić rodzaj imprezy firmowej jaki nas interesuje. Od tego będzie tak naprawdę zależeć wszystko inne. Jeżeli to już masz ustalone przyjrzyj się swojej firmie. Zastanów się ile osób będzie zaproszonych na przyjęcie, policz te osoby. Musisz znać konkretną ilość osób, to będzie potrzebne przy zamawianiu odpowiedniej restauracji, sali bankietowej czy też całego obiektu kongresowego.

Kiedy zorganizować przyjęcie?

Następnym krokiem powinno być oczywiście wybranie dogodnego terminu całej imprezy. Zastanów się czy pogoda na zewnątrz będzie miała znaczenie czy nie. Jeżeli tak, to zdecydowanie zastanów się nad miesiącami wiosennymi lub letnimi, w których prawdopodobieństwo wystąpienia niskich temperatur czy deszczu jest mniejsze niż zimą czy jesienią.

O czym pamiętać przy wyborze miejsca na firmową imprezę?

Teraz najprawdopodobniej najtrudniejsza część całego planu. Musisz znaleźć odpowiednie miejsce na swoją imprezę firmową. Zdecydowanie nie jest to łatwe zadanie. Wśród gąszczy wielu, zróżnicowanych ofert, znaleźć tę, która będzie spełniała nasze oczekiwania  i będzie dostępna w odpowiednim terminie. Dzwoniąc do różnych restauracji czy obiektów powinieneś w szczególności pytać o cenę, warunki lokalowe (chociażby o datę ostatniego remontu) no i oczywiście o jedzenie. Bez względu na to czy planujesz imprezę firmową właśnie w restauracji czy w dużym obiekcie, gdzie twoi pracownicy będą się integrować, posiłki powinny być odpowiednio zaplanowane i przemyślane. Zapytaj o menu, o ceny poszczególnych dań, o składniki potraw jeżeli znasz się na kuchni. Możesz również zapytać o alkohole i napoje do posiłków, bowiem w wielu obiektach bywają one dodatkowo płatne, o czym często nie wspominają właściciele.

Dodatkowe aktywności

Ostatnią kwestią, ale nie mniej istotną jest przemyślenie czy planujesz jakieś dodatkowe, ciekawe atrakcje. Jeżeli wydajesz bankiet lub organizujesz lunch w restauracji nie musisz się martwić o ten punkt, ale jeżeli jesteś zainteresowany dodatkowymi aktywnościami na swojej imprezie firmowej koniecznie przemyśl sytuację. Zastanów się w jakim rodzaju aktywności twoi podwładni czuliby się najlepiej. Tak wiem brzmi to dziwnie, ale jeżeli choć odrobinę ich znasz to będziesz wiedział, jaką opcję możesz rozważyć, a jaką od razu możesz odrzucić. Pomysłów jest oczywiście bardzo dużo poczynając od chociażby wspomnianego wcześniej paintballu. Jest to jednak aktywność dla dość wysportowanych. Jeżeli chodzi o mniej wysiłkowe zabawy, można byłoby pokusić się o zatrudnienie animatora, który zajmuje się bawieniem towarzystwa na  takich imprezach firmowych co dostarczy na pewno wiele niezapomnianych wspomnień. Wersją ekstremalną byłoby pokuszenie się o organizację spływu kajakowego, tudzież raftingu. Jest to sport, który dostarcza wiele adrenaliny, ale też łączy ludzi we wspólnym boju, bądź też kajaku. 

Najważniejsza zabawa!

Pamiętaj, że mimo wszystko najważniejsza w całym przedsięwzięciu jest zabawa i komfort twoich pracowników. Zapewne nikt nie zapamięta, najlepszego jedzenia, doskonałego wina, czy muzyki na żywo, jeżeli atmosfera będzie nieprzyjemna. Choć na imprezie firmowej wszystkich gości łączy praca, to warto aby każdy mógł zachowywać się na niej swobodnie. Organizacja imprez firmowych nie zawsze jest łatwa, ale widok szczęśliwych pracowników powinien zrekompensować cały trud.