Stomatologia estetyczna: najlepszy sposób na piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna: najlepszy sposób na piękny uśmiech – Tendencja do definiowania standardów piękna jest w człowieku zakorzeniona od zarania cywilizacji. To samo dotyczy stomatologii. Właściwa analiza może dopasować odpowiedni typ uzębienia do konkretnego typu twarzy i profilu. Istnieją ścisłe parametry, a nawet drobne korekty koloru, kształtu i powierzchni zębów wprowadzą całą twarz na listę atrybutów wzoru wymaganych przez tę specyfikację i sprawią, że będzie ona wyglądać bardziej atrakcyjnie dla obserwatora. Czym są usługi stomatologiczne i kosmetyczne?

Zęby

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie dziedziny stomatologii mające na celu poprawę wyglądu zębów i twarzy. Innymi słowy, jest to dziedzina medycyny zajmująca się projektowaniem zębów. Dlatego dentysta kosmetyczny ocenia szczękę, zęby, układ jamy ustnej i twarzy pacjenta jako całość i proponuje najlepsze rozwiązanie, aby przywrócić pacjentowi naturalny i najbardziej odpowiedni wygląd. Istotą stomatologii estetycznej jest przywracanie lub nadawanie zębom najpiękniejszego wyglądu lub wstawianie nowych zębów – implantologia. W związku z tym obejmuje wiele często skomplikowanych zabiegów, dzięki którym pacjenci czują się komfortowo i odzyskują pewność, że są świadomi doskonałego wyglądu swoich zębów.

Usługi stomatologii estetycznej

Usługi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej obejmują: wybielanie zębów, odbudowę braków zębowych, licówki i korony ceramiczne. To grupa specjalistycznych zabiegów stomatologicznych, których zadaniem jest poprawa wyglądu zębów, a tym samym odmłodzenie całej twarzy. Terapia może również prowadzić do wyższej samooceny i lepszego samopoczucia pacjentów. Dzięki współpracy z uznanymi laboratoriami dentystycznymi, dostęp do nowoczesnych technologii i rozwiązań odtwórczych. A te mogą zadowolić każdego pacjenta.

Jakie są różne zabiegi stomatologii estetycznej?

1. Wybielanie to bardzo popularny zabieg polegający na rozjaśnieniu koloru zębów w sposób nieinwazyjny. Odbywa się to za pomocą specjalistycznych laserów lub lamp lub żeli wybielających, które szybko i bezboleśnie osiągają pożądane rezultaty. Nowy kolor zębów utrzymuje się przez lata.
  2. Ortodoncja leczy wady zgryzu i inne problemy spowodowane nieprawidłowym ustawieniem, liczbą, rozmiarem lub kształtem zębów. Niechirurgiczna i bezinwazyjna korekcja prawidłowych wad strukturalnych i czynnościowych żuchwy i szczęki jest alternatywnym sposobem leczenia pozwalającym uniknąć bolesnych zabiegów chirurgii szczękowo-twarzowej.
  3. Korony ceramiczne to trwałe uzupełnienia braków zębowych. Są bardzo estetyczne i doskonale komponują się z naturalnymi zębami. Korony pełnoceramiczne służą do odbudowy koron całkowicie zniszczonych lub uszkodzonych, do odbudowy zębów małych, skarłowaciałych, martwych lub nieestetycznie przebarwionych.
  4. Licówki to specjalne elementy, które pozwalają na zmianę kształtu, koloru czy ułożenia zębów. Wykonane są z cienkich warstw odpowiednio dobranego materiału i umieszczane są na przedniej ścianie zębów własnych pacjenta. Mogą być wykonane z materiału cementowego, porcelany lub najnowocześniejszych materiałów syntetycznych.
  5. Śrutowanie polega na czyszczeniu zębów cząstkami piasku pod wysokim ciśnieniem. Spowoduje to usunięcie kamienia i większości przebarwień powierzchni. Zęby są następnie polerowane, dzięki czemu są bardzo gładkie i nie są podatne na osadzanie się różnych substancji.
  6. Implanty są najlepszym rozwiązaniem, gdy brakuje pojedynczego zęba, zęba nie da się uratować lub brakuje większej liczby zębów. Mogą nawet zastąpić całe zęby. Implant wykonany z tytanu umieszczany jest jako korzeń brakującego zęba, na którym umieszczana jest korona. Wyglądają naturalnie i rozwiązują wszystkie problemy z brakami zębowymi – od fizjologii po estetykę.

Stomatologia estetyczna – dla kogo jest przeznaczona?

Stomatologia estetyczna: najlepszy sposób na piękny uśmiech

Usługi stomatologii estetycznej różnią się nieco od tych powszechnie stosowanych w tej gałęzi medycyny (stomatologii). Dedykowane są osobom, które mają problem z wyglądem swoich zębów, więc jest to przede wszystkim kwestia estetyczna, niekoniecznie zdrowotna. Brzydki kształt, braki w uzębieniu, przebarwienia, niedostateczna biel szkliwa czy nawet nieestetyczny kolor, martwe zęby, wada zgryzu lub lekka deformacja szczęki i żuchwy – to najczęstsze dolegliwości, których usunięcia szukają pacjenci poddawani zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej.

Jednak nie wszystkie usługi stomatologiczne z tego zakresu są dostępne dla wszystkich pacjentów. Większości z nich nie powinny stosować dzieci poniżej 16 roku życia, w złym stanie ogólnym, z nadwrażliwością lub nadwrażliwością na składniki preparatów wybielających lub składniki leków stosowanych w określonych zabiegach, zęby z niezagojonymi ubytkami próchnicowymi oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Możesz także odmówić wykonania zabiegów, które są niepraktyczne, sprzeczne lub niezgodne z procedurami i aktualną wiedzą medyczną oraz nie mają na celu spełnienia oczekiwań pacjenta.