Czy warto wydawać pieniądze na trenera personalnego?

Każdy z nas chciałby mieć piękną figurę. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Najczęściej mamy kilka kilogramów za dużo i nie czujemy się dobrze w swoim ciele. Gdy doszliśmy już do tego stanu, to powinniśmy się wziąć za siebie. Co to oznacza? Oznacza to, że powinniśmy się zacząć zdrowo odżywiać i ćwiczyć regularnie. Do ułożenia diety potrzebny będzie dobry dietetyk, a do stworzenia planu ćwiczeń przyda się trener personalny.

Dobry dietetyk

Gdy jesteśmy przekonani o tym, że chcemy zmienić siebie, to w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do dobrego dietetyka. Gdy będziemy podczas wizyty u dietetyka szczerzy i nic nie zataimy, to na pewno zostanie nam przepisana sprawdzona dieta. Jednak, aby przyniosła ona skutki powinniśmy się jej trzymać. Nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele odstępstw. Jest to bardzo ważne. Gdy mimo zapisanej diety będziemy podjadać słodycze, to naprawdę nic z tego nie będzie. Musimy wszystko mieć zaplanowane i przede wszystkim musimy być zdyscyplinowani.

Dobry dietetyk przedstawi nam pewne zamienniki jeśli poczujemy się głodni. Na pewno możemy podjadać owocami czy też chociażby orzechami. W ten sposób nie przytyjemy, a zaspokoimy swój głód. Pamiętajmy także o piciu dużej ilości wody, a także przystopuje nieco nasz głód.

Dobry trener personalny

Dieta to tylko połowa sukcesu. Drugą połową sukcesu jest aktywność fizyczna. Musimy się ruszać oraz być aktywnym. Jednak gdy robimy to byle jak czy też nieregularnie, to musimy się liczyć, że nasze starania pójdą na marne. Na pewno pomocny okaże się trener personalny. Trener personalny z jednej strony będzie nas motywował, ale przede wszystkim napisze dla nas plan treningowy. Sami nie posiadając odpowiedniej diety nie rozpiszemy sobie programu treningowego. Możemy także nie mając odpowiedniej wiedzy zrobić sobie krzywdę czy też nabawić się kontuzji. Źle wykonywane ćwiczenia także nie przyniosą nas oczekiwanych efektów.

Gdy wybierzemy dobrego trenera personalnego to przynajmniej na samym początku spotykamy się z nim na siłowni, gdzie pokazuje nam jak ćwiczyć na konkretnych maszynach. Co więcej pokazuje nam ćwiczenia rozciągające oraz na macie czy też ze stosownym obciążeniem.

Pokazuje także jak powinien wyglądać dzień treningowy. Z pewnością dowiemy się, że rozpocząć należy od odpowiedniej rozgrzewki. Później możemy przejść do treningu siłowego. Po ukończeniu treningu siłowego możemy przejść do treningu cardio i na koniec ćwiczenia rozluźniające. Schemat jest raczej jasny. Jednak na pewno trener personalny powinien nas mieć na oku. Dzięki temu wychwyci wszystkie błędy, które popełniamy. Błędów tych jest cała masa. Niestety gdy jesteśmy osobą początkującą to możemy nie wiedzieć jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Kontrola trenera personalnego

Gdy już mamy zapisaną odpowiednią dietę oraz plan treningowy, to oczywiście pozostajemy cały czas w stałym kontakcie ze swoim trenerem personalnym. Musimy jednak pamiętać o tym, że tutaj nie kończy się rola trenera personalnego. Z trenerem personalnym mamy ciągły kontakt. Możemy z nim się skontaktować gdy mamy jakieś wątpliwości, pojawiają się pytania czy też chwile słabości. Nie możemy także zapominać o kontakcie z trenerem gdy się źle czujemy. Czasami dieta jest nieodpowiednia czy też po prostu zbyt trudne są ćwiczenia. Zgłaszajmy takie sytuacje. Jednak gdy wszystko idzie według wyznaczonego planu, to pozostaje nam nic innego jak się go trzymać i odnotowywać kolejne efekty. Z trenerem personalnym umawiamy się co jakiś czas (najczęściej jest to raz w tygodniu czy też dwa razy w tygodniu) na kontrolę wagi i naszych obwodów. Zarówno my jaki także nasz trener personalny wszystko zapisuje. W ten sposób obserwujemy czy wszystko jest po naszej myśli i czy widać efekty.

Najczęściej jest tak, że w pierwszych dniach i tygodniach kilogramy spadają mocno w dół. W czwartym i piątym tygodniu jest już troszkę gorzej. Dużo zrzuciliśmy, a więc waga trochę staje w miejscu. Nie jest to jednak powód do zmartwienia. Ważne jest, aby w tym momencie nie spoczywać na laurach. Musimy w dalszym ciągu trzymać się diety, jak i także ćwiczyć regularnie. Po kilku miesiącach naprawdę będzie nam łatwiej i będziemy sami zauważać spore efekty. Gdy zaczną już zauważać osoby na ulicy, to dopiero będziemy dodatkowo zmotywowani. Cieszy nas to ogromnie.

Podsumowanie

Podsumowując pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia. Każdy z nas jest w stanie zrzucić kilogramy nadmiarowe. W ten sposób od razu poczujemy się o wiele, wiele lepiej. Będziemy także ładniej się prezentować. Naprawdę warto się poświęcić. Nie wolno nam się poddawać. Każde poddanie się jest naszą wewnętrzną porażką i jeszcze trudniej będzie się zabrać do ciężkiej pracy. Musimy wiedzieć, że odchudzanie jest bardzo trudne. Jednak dobry trener personalny nam w tym pomoże. Jak najbardziej warto w trenera personalnego zainwestować. Nie są to w żadnym wypadku pieniądze wyrzucone w błoto. Sami nie osiągniemy takich dużych efektów. Pamiętajmy o tym.