Podolog Szczecin

Podolog Szczecin – czy warto skorzystać z jego pomocy? Jeszcze jakiś czas temu nie przykładano uwagi do stanu zdrowia. Na dzień dzisiejszy jest jednak zupełnie inaczej – koncentrujemy się nie tylko na estetycznych kwestiach, ale również tych zdrowotnych. Nasze stopy każdego dnia narażone są na liczne obciążenia, dlatego też powinniśmy je odpowiednio pielęgnować, aby nie odmówiły nam posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

Czym zajmuje się podolog? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy podologa? Które schorzenia są uznawane za poważne? W jaki sposób podolodzy przeprowadzają badania? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym zajmuje się podolog?

Warto mieć świadomość tego, że podologia to popularna dziedzina kosmetologii, która powiązana jest bezpośrednio ze schorzeniami i chorobami naszych stóp. Należy w tym miejscu podkreślić, że podolog Szczecin z prawnego punktu widzenia nie jest lekarzem, a co najwyżej kosmetologii. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz częstszym zjawiskiem jest, że tego typu specjaliści nawiązują współpracę z lekarzami, przykładowo z dermatologami i chirurgami. Powstają liczne kliniki podologiczne , w których pacjenci są w stanie otrzymać kompleksową pomoc w tym zakresie. Dobry podolog Szczecin cieszy się coraz większą popularnością – nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą takie rozwiązanie. 

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy podologa?

podolog w Warszawie
podolog w Warszawie

Nie da się ukryć, że podologia to dziedzina dość wąska. Nie zmienia to jednak faktu, że zakres działań podologów obejmuje nie tylko lekkie schorzenia, ale również poważniejsze przypadki. Gdybyśmy mieli wskazać najczęstszą dolegliwość, z jaką pacjent decyduje się na wizytę w gabinecie, to wspomnielibyśmy o wrastającym paznokciu- jest to bardzo bolesna przypadłość. Latem podologa odwiedzają przede wszystkim kobiety, które nie są w stanie poradzić sobie z problemem suchych pięt – skóra po pewnym czasie zaczyna boleśnie pękać, co jednocześnie jest nieestetyczne. Niestety często decydują się na pomoc dopiero w sytuacji, kiedy skóra jest już głęboko zraniona, w konsekwencji każdy ból wiąże się z dużym bólem i nieprzyjemnościami. Niezależnie od stopnia zaawansowania problemu, podolog Szczecin zleci niezbędne leczenie. Dodatkowo zostaną nam przedstawione sprawdzone sposoby, które ułatwią nam zadbanie o stopy. Specjalista z tego zakresu prezentuje przykładowo sposoby wcierania kremów, techniki masażu, a także inne czynności, które jesteśmy w stanie wykonać w sposób samodzielny. Dzięki temu zadbamy o nasze stopy każdego dnia, bez konieczności regularnego odwiedzania profesjonalistów. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że podolog Szczecin zajmie się również powracającymi odciskami. Już po jednej wizycie jesteśmy w stanie pozbyć się tego problemu, który jest tak dokuczliwy i bolesny jednocześnie.

Które schorzenia są uznawane za poważne?

Podolog Szczecin
Podolog Szczecin

Niegroźne schorzenia stóp pojawiają się stosunkowo często. Należy mieć jednak świadomość tego, że istnieją także poważniejsze problemy. Podologia zajmuje się przykładowo leczeniem cukrzycowej stopy. Wbrew pozorom jest to bardzo poważne, groźne następstwo cukrzycy. Wywołuje ono poważne zmiany na naszych nogach, co powinniśmy mieć na uwadze. Choroba ta sprawia, że nasze tkanki w okolicach stóp są ukrwione w sposób niedostateczny, natomiast włókna nerwowe ulegają uszkodzeniu. Konsekwencją tego jest to, że pacjenci nie odczuwają bólu, nie reagują zatem na rany stóp, pękającą skórę i inne schorzenia. Podologia skupia się również na innych poważnych zmianach, jak chociażby zniekształcenia z powodu większego obciążenia stopy. Mogą to być chociażby różnorodne uwypuklenia, zgrubienia, koślawe palce, owrzodzenia, rozległe odciski. Podologia umożliwia nie tylko szybkie reagowanie, ale również rozpoczęcie leczenia stopy cukrzycowej. Na takie ryzyko są oczywiście narażone osoby, które są chore na cukrzycę- zbyt późne podejście może spowodować, że zostaną wdrożone nieodpowiednie działania lecznicze. W skrajnych przypadkach może to nawet doprowadzić do amputacji kończyny. Dlatego też zwróćmy uwagę na to czy podolog Szczecin jest kompetentny.

W jaki sposób podolodzy przeprowadzają badania?

Pomimo tego, że podologia nie jest dziedziną medycyny, a kosmetologii, to jednak nadal wiele osób obawia się takiej wizyty. Z jednej strony wiąże się to z obawami, które pojawiają się, gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany. Mamy nadzieje, że problem szybko mija, a z reguły jest zupełnie odwrotnie – narasta. Dodatkowo nie każdy czuje się komfortowo rozmawiając o stopach, które na co dzień ukrywamy przed obcymi ludźmi zakładając obuwie. Podolog Szczecin podchodzi do problemu w sposób profesjonalny. Chora osoba proszona jest o zdjęcie butów i przyłożenie stóp do specjalnie przygotowanej maty- skanuje ona stopę i przesyła obraz bezpośrednio do komputera. Tam zbierane są wszystkie dane, które w późniejszym czasie są analizowane przez specjalistów.