Przydatne akcesoria do telefonów, które warto mieć

Akcesoria do telefonów przede wszystkim kojarzą nam się z etui ochronnym, szkłem oraz folią zabezpieczającą wyświetlacz telefonu. Jednakże na rynku znajduje się o wiele więcej przydatnych akcesoriów, które warto zakupić do smartfona. Dzięki czemu zwiększymy możliwości naszego telefonu oraz doskonalimy jego pewne funkcje.

1. Podstawki oraz uchwyty do telefonu

Przydatnym akcesorium do telefonu, zwłaszcza jeśli na co dzień poruszamy się autem, jest podstawka bądź uchwyt do smartfona. Taki uchwyt montuje się przeważnie do szyby samochodu przy pomocy silnej przyssawki. Przy wyborze uchwytu należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on opcję regulowania kąta nachylenia uchwytu, regulowania stopnia obrotu ramienia i czy posiada sztywne ramię zmniejszające drgania telefonu. Niestety uchwyty niskiej jakości mają słabe przyssawki, wówczas telefon w trakcie jazdy po nierównej drodze, może nam po prostu spaść. Warto więc zainwestować w dobrej jakości uchwyt. Na rynku oferowane są modele uniwersalne nadające się dla telefonów o mniejszych albo większych gabarytach, a także uchwyty dedykowana dla danego modelu telefonu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie uchwytu pod nasz model telefonu, wówczas będziemy pewni, iż będzie on idealny i dobrze sprawdzi się w trakcie użytkowania. Podstawki do telefonu stanowią alternatywę dla uchwytów. Popularnością cieszą się zwłaszcza modele antypoślizgowe, w ich produkcji zastosowano silikon, dzięki czemu telefon w trakcie szybkiej i wyboistej jazdy nie przemieszcza się, lecz zachowuje swoją stabilność. Jeśli silikonowa podstawka ulegnie zakurzeniu, wówczas można ją umyć i dalej będzie ona działać we właściwy sposób.

2. Zestaw głośnomówiący

Doskonały gadżet także dla osób korzystających ze samochodu. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak niebezpieczne jest dla nas i innych uczestników ruchu, korzystanie z telefonu w trakcie jazdy. Nie możemy więc ani pisać smsów, ani rozmawiać przez telefon. Jeśli chcemy być cały czas w kontakcie z innymi, tudzież spodziewamy się ważnego telefonu, możemy jadąc autem, skorzystać z zestawu głośnomówiącego. Nie narazimy się wówczas na otrzymanie mandatu i nie będziemy stanowić niebezpieczeństwa dla siebie czy innych osób. Zestaw głośnomówiący łączy się przy pomocy bluetooth, dzięki czemu możemy odbierać i rozłączać rozmowy bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Zestaw głośnomówiący przydaje się również do słuchania muzyki, znajdującej się w pamięci smartfona.

3. Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa musi znaleźć się w pojeździe każdego właściciela samochodu. Nieraz zdarzają się sytuacje, kiedy zapomnimy naładować swój telefon w domu, albo nie mamy na to już czasu. Wówczas poruszając się autem, możemy jechać i w tym samym czasie naładować nasz telefon. Do wyboru mamy ładowarki z jednym albo dwoma portami USB, pełnowymiarowymi, mini lub micro. Oprócz tego możemy zakupić modele uniwersalne, a także dostosowane do danej marki telefonu.

4. Powerbank

Niestety telefony produkowane w dzisiejszych czasach nie wytrzymują zbyt długo na baterii i jesteśmy zmuszeni bardzo często podłączać je pod ładowarkę. Co jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy poza domem, a nasz telefon ma tylko parę procent baterii? Wówczas jedynym ratunkiem może okazać się dla nas powerbank, którego możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. W trakcie podróży wystarczy mieć ze sobą naładowany powerbank oraz kabelek, przez który podepniemy go do telefonu. To bardzo ważny element wyposażenia, który na pewno warto posiadać. Oferowane na rynku powerbanki różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością oraz rodzajami złącza. Powerbanki podłączane są na USB lub microUSB.

5. Słuchawki

Przeważnie słuchawki dołączane do smartfonów są bardzo słabej jakości. Dla każdego miłośnika muzyki, dobrej jakości słuchawki do smartfona to podstawa. Wybierając akcesoria do telefonu, nie można o nich zapomnieć. To jakie słuchawki kupimy, zależy od naszych wymagań i tego ile pieniędzy chcemy na nie przeznaczyć. Słuchawki nauszne zagwarantują dobrą jakość dźwięki, jednakże to modele douszne zajmują niewielką ilość miejsca. Przewodowe natomiast nie wymagają ładowania, a bezprzewodowe są łatwiejsze w użytkowaniu.

6. Karty pamięci

Wśród akcesoriów do telefonów nie może zabraknąć także kart pamięci. Jednakże nie każdy telefon posiada zamontowany slot na karty SD. Przed zakupem karty należy dowiedzieć się, czy producent umożliwił rozszerzenie wbudowanej pamięci, a jeżeli tak to do jakiej pojemności. Najpopularniejszy format kart do microSD.

7. Głośniki przenośne do telefonu

Często kupowanym akcesorium do telefonu są w ostatnich czasach głośniki przenośne. Zestaw ten występuje w postaci przewodowej albo bezprzewodowej. Chętniej wybierana jest wersja bezprzewodowa ze względu na swoją wygodę użytkowania. Głośniki łączą się z telefonem za pomocą bluetooth, dzięki czemu można głośno oglądać film albo słuchać muzyki. To świetne rozwiązanie na przykład na wyjazd. Możliwe jest także słuchanie na nich muzyki z internetu.

Na rynku znajdziemy także wiele innych ciekawych akcesoriów do telefonu, jednakże przed zakupem zastanówmy się, czy dany gadżet jest nam potrzebny.