Jaki frez do pięt?

Dbanie o piękne i estetycznie wyglądające stopy jest równie ważne, jak dbanie o dłonie. Zabiegi pielęgnacyjne na stopy oferują zarówno salony kosmetyczne, jak i kliniki podologii. Zaniedbanie stóp może prowadzić do wrastania paznokci pod skórę, licznych odcisków, czy zrogowaciałego naskórka. Wiele kobiet boryka się także z problemem pękających pięt, który utrudnia nie tylko noszenie butów z odkrytymi piętami, ale także samo chodzenie, które powoduje nacisk na pękniętą piętę, a to z kolei prowadzi do bólu. 

Jak prawidłowo dbać o stopy?

Zabiegi w profesjonalnych salonach kosmetycznych oraz klinikach podologii, są potrzebne do utrzymania stóp w zdrowym i estetycznym stanie. W momencie, gdy nie można pozwolić sobie na profesjonalną pielęgnację stóp regularnie, należy zadbać o nie w domu. Stopy są wciąż narażone na ucisk powodowany chodzeniem, oraz nie zawsze wygodnym obuwiem. Jest to niestety także ta część ciała, o której odpowiedniej pielęgnacji często się zapomina, a stosowanie samego kremu od czasu do czasu, nie wystarczy. Aby nie dopuścić do sytuacji, gdy usuwanie odcisków na stopach musi odbywać się przy pomocy lasera, wystarczy poświęcać im regularnie kilka chwil na pielęgnację.

  • kąpiel dla stóp – to jedna z najprostszych metod pielęgnacji stóp, która ma na celu ich zmiękczenie, w szczególności pięty. Wystarczy przygotować miskę z letnią wodą i dodać do niej garść soli kosmetycznej. Taka sól używana jest także w profesjonalnych salonach, a jej działanie odświeża skórę, ujędrnia ją i pomaga w walce z obrzękami.
  • wygładzanie skóry – to zabieg, do którego potrzebny jest drobnoziarnista tarka lub peeling do stóp. Po tym zabiegu naskórek jest wypolerowany i zmiękczony, a stopy odświeżone.
  • nawilżanie skóry stóp – kiedy skóra jest przesuszona bardzo szybko rogowacieje, staje się twarda i nieprzyjemna w dotyku. Aby temu zapobiec bardzo ważne jest nawilżanie stóp kremem natłuszczającym.

Częstym problemem kobiet oraz mężczyzn są powracające odciski i nagniotki, a także pękanie pięt. Jak się tego pozbyć?

  • W miejscach, w których stopa jest stale uciskana przez but, mogą tworzyć się odciski i nagniotki. Aby usunąć tego typu zrogowacenie skóry, należy najpierw zmiękczyć skórę stóp namaczając je w wodzie. Następnie odcisk lub nagniotka trzeba zakleić plastrem, bądź posmarować specjalną maścią. Po odczekanie od dwóch do trzech dni, miejsce występowania zrogowacenia należy zetrzeć tarką lub pumeksem, po uprzednim namoczeniu stóp. Jeżeli rdzeń odcisku nie został usunięty przy pierwszym zabiegu, trzeba całą tę czynność powtórzyć. Jednak przy częstych nawrotach tego typu zrogowaceń skóry stóp, konieczna będzie konsultacja z podologiem.
  • Drugim najczęściej pojawiającym się problemem stóp są stale pękające pięty. Jest to wynikiem mocnego przesuszenia stóp, które przez brak odpowiedniego nawilżenia, szybko rogowacieją i pękają. Z pękającymi stopami można spróbować walczyć w domu. Należy wymoczyć je w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej, a następnie delikatnie zetrzeć zrogowaciały naskórek. Na koniec w stopy trzeba wmasować specjalny krem kojący do pękających pięt.

Frezarka do pięt, co to?

leczenie-stóp-SzczecinZabiegi wykonywane w domu znacznie różnią się od pedicuru leczniczego, wykonywanego w profesjonalnym salonie. Jednak zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, niezbędnym elementem do prawidłowej i, co najważniejsze, skutecznej pielęgnacji stóp, potrzebna jest frezarka. Mając problem pękających pięt, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się nie tylko w sól kosmetyczną i olejki, czy kremy zmiękczające stopy, ale także frezarkę do pięt.

Frezarka do pięt niewiele różni się od tej do paznokci dłoni czy stóp. Jej działanie jest jednak znacznie silniejsze niż pumeks, który nie da rady tak perfekcyjnie zetrzeć zgrubiały naskórek i wygładzić stopy. Frezarka zbudowana jest z raczki i obrotowej głowicy i może być zasilana na prąd lub na baterie. Urządzenie to pomaga osiągnąć efekt gładkich i miękkich stóp, bez konieczności mocnego tarcia pumeksem o ciało. Mając jednak liczne odciski i nagniotki nie warto ryzykować i próbować pozbyć się ich frezarką samemu w domu, w tym celu lepiej i bezpieczniej jest udać się do specjalisty, gdzie usunięcie odcisku odbędzie się szybko i bezboleśnie.

Sprawdź ofertę:

Frezy do frezarek do pięt

Podczas przeszukiwania sklepowych półek bądź Internetu, w celu znalezienia odpowiedniej frezarki, warto rozejrzeć się także za dobrymi frezami. Dobry frez, to taki, który poradzi sobie nawet z najbardziej oporną skórą. Od tego, jaki frez do pięt wybrać, zależy głębokość na jakiej znajduje się odcisk. Każdy mankament stopy wymaga oddzielnego frezu, ponieważ nie istnieje jeden uniwersalny, który poradzi sobie zarówno z usuwaniem nagniotków i odcisków, jak i z wygładzaniem popękanych pięt. Szukając odpowiednich frezów podologicznych, należy skupić się na frezach diamentowych, ceramicznych, kamiennych i stalowych. Jest to podstawowy zestaw frezów dla osoby, która pielęgnacje stóp planuje wykonywać w domu, a jednocześnie pragnie mieć dobry i profesjonalny sprzęt.