Usuwanie odcisków

Odciski na stopach są irytujące i powodują duży ból podczas chodzenia. Usuwanie odcisków w domu jest często nieskuteczne i może powodować stany zapalne. Aby pozbyć się odcisków, warto raz na zawsze odwiedzić profesjonalną klinikę podologiczną. Doświadczony podiatra dobierze odpowiednią metodę odcisku i udzieli porady, jak zapobiegać nawrotom tej bolesnej dolegliwości.

Podiatra usuwający ślady stóp

Usuwanie odcisków
Usuwanie odcisków

Usuwanie odcisków na stopach to jeden z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez podologów w swoich gabinetach. Usunięcie naskórka z modzeli przez podologa może uwolnić Cię od uciążliwych problemów. Najczęstsze jest mechaniczne usuwanie odcisków palców. Czasami stosuje się również laserowe usuwanie odcisku i operację.

Usuwanie odcisków palców Warszawa W przypadku mechanicznego usuwania odcisków palców stosuje się dłuta, frezarki i skalpele. Podiatra usuwa odciski przygotowując skórę do zabiegu – używa specjalnych środków do jej oczyszczenia i zmiękczenia. Następnie skalpelem usuwał zrogowaciały naskórek. Podiatra używa dłuta, aby sięgnąć do skóry właściwej i usunąć odcisk. Na koniec za pomocą frezu wygładza się naskórek i nakłada opatrunek regeneracyjny. Opatrunki wodoodporne są również często nakładane na opatrunki regenerujące w celu ułatwienia kąpieli. W ciągu pierwszych trzech dni należy uważać, aby nie zmoczyć leczonego obszaru. Proces usuwania odcisków w poradni podologicznej nie jest bolesny i nie musisz się o to martwić. W większości przypadków odciski można wyleczyć podczas jednej wizyty – wszystko zależy od postępu odcisków. Im mniejsza zmiana, tym większa szansa, że ​​jedna wizyta usunie odcisk.

Szukasz dobrego podiatry? Jeśli chodzi o odciskanie, Warszawa jest polskim miastem, w którym otrzymasz profesjonalną pomoc wykwalifikowanego podiatry. Warto skorzystać z pomocy eksperta, aby bezpiecznie usunąć odcisk i pozbyć się problemu raz na zawsze.

Od czego zależy wybór metody usuwania odcisków palców?

Podiatra wybiera metodę usuwania śladów na podstawie wielu czynników. Po pierwsze, zależy to od rodzaju i postępu zmiany oraz jej lokalizacji. Na rodzaj metody usuwania odcisków wpływa również obecność lub brak stanu zapalnego oraz stan zdrowia pacjenta. Procedura usuwania odcisków palców jest całkowicie bezbolesna. Po usunięciu pęcherzy na skórę nakładany jest opatrunek regenerujący, a następnie nakładany jest opatrunek wodoodporny. Niestety nie zawsze jest możliwe usunięcie odcisku podczas jednej wizyty, a czasem trzeba wielokrotnie odwiedzać podiatrę.

Jakie choroby nadal leczą podiatrzy?

Podiatra leczy choroby, które występują w okolicy paznokci i stóp. Ponadto bywa stosowany w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak stopa cukrzycowa. Choroby najczęściej leczone przez podologów to wrastające paznokcie, grzybica stóp i pękające pięty. Ponadto podiatra może zmieniać opatrunki na stopach, wykonywać relaksujące masaże, pedicure, a nawet dobrać odpowiednią ortezę. Podiatra może również dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp. Udzieli również fachowych porad dotyczących zapobiegania schorzeniom stóp i paznokci.

Najczęstsze rodzaje odcisków traktowane przez podiatrów

Istnieje kilka rodzajów odcisków. Najczęstsze są odgniotki i modzele, a nazwy te są często używane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że to nie to samo, a modzele różnią się od siebie. Odciski to małe zmiany, które pojawiają się tam, gdzie nie można utworzyć dużych odcisków. Na przykład mówimy o przestrzeni między palcami lub o samych palcach. Są wielkości grochu. Odgniotek jest twardy i lekko błyszczący i powoduje ostry, przeszywający ból, gdy ściska nerw.

Z drugiej strony modzele są bardzo duże i mogą pojawić się np. na pięcie. Są miękkie i żółte. W cięższych przypadkach mogą być czerwone. Nacisk na modzele często powoduje pieczenie i nagły ból.

Zobacz koniecznie:

Jak uniknąć nawrotów odcisków?

Usunięcie odcisków u podiatry nie zawsze oznacza, że ​​problem nigdy się nie powtórzy. Dlatego warto zapytać swojego podologa, jak zapobiegać nawrotom odcisków. Dobry podolog pokaże pacjentom, jak zapobiegać powstawaniu pęcherzy. Podczas chodzenia zawsze wywierany jest nacisk na stopy. Dlatego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry stóp, aby chronić ją przed odciskami. Po usunięciu odcisków w gabinecie podiatra może zalecić preparaty nawilżające i zmiękczające.

Pielęgnacja stóp w domu powinna opierać się głównie na regularnym usuwaniu modzeli np. klasyczną tarką. Warto też stosować kremy zawierające mocznik i dla intensyfikacji grubą skórkę, ale nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Właściwa pielęgnacja stóp i noszenie odpowiednich butów są niezbędne, aby zapobiec nawrotom odcisków stóp.