Czym jest Apple Music oraz co należy o tym wiedzieć?

Dostępna już jest nowa strumieniująca muzyka na żądanie – Apple Music. Przekonajmy się na jakie jest dostępna ta usługa, ile kosztuje oraz co znajdziemy w niej. Na te wszystkie pytania odpowiemy poniżej.

Urządzanie, na które dostępne jest Apple Music

Możemy słuchać muzyki z Apple Music na każdym urządzeniu z iOS 8,4, a więc: iPod Touch 5 generacji, iPad 2 i nowsze, iPad mini 1 i nowsze oraz iPhone 4s i nowsze. Na komputerach, które mają system OS X oraz Windows wystarczy, że uaktualnimy iTunes do wersji najnowszej. Urządzenia z Androidem także otrzymały tę aplikację.
Przede wszystkim rozpocznijmy nasze rozważania od tego, że możemy spokojnie sobie wypróbować aplikację poprzez uruchomienie okresu próbnego. Będziemy mogli, aż przez trzy miesiące korzystać ze wszelkich dostępnych funkcji tego serwisu i to zupełnie za darmo.
Warto teraz przejść do kosztów abonamentu. W Polsce miesięczny abonament to koszt 4,99 euro. Natomiast jeśli się zdecydujemy dla całej rodziny na zakup Apple Music (maksymalnie dla sześciu członków) to koszt będzie wynosił dokładnie 7,99 euro. Bardzo ważną informacją jest to, że opcję dla rodziny możemy wykupić tylko i wyłącznie, jeśli wszystkie konta są połączone jedną kartą kredytową.

Co otrzymujemy w darmowej wersji oraz płacąc abonament?

Jeśli nie podejmiemy decyzji o przejściu do Apple Musimy, to zakres wszelkich możliwości będzie mocno ograniczony. Mowa tutaj o ograniczeniu do słuchania z reklamami radia Beats 1 oraz także przeglądać wszelkie treści, które są udostępniane przez muzyków w serwisie o nazwie Connect.
A co w momencie, gdy zdecydujemy się na abonament? Co otrzymamy? Opłacając abonament miesięczny, będziemy mieli dostęp nielimitowany do wszystkich bibliotek Apple Music, radiowej stacji Beats 1 oczywiście bez żadnych reklam. Serwis Connect pozwoli nam na odtwarzanie oraz także zapisywanie treści, które są udostępnione przez artystów. Otrzymujemy także zapisy do odtwarzania offline oraz do tego wszelkie rekomendacje ekspertów, które bazują na naszym muzycznym guście.
Apple Music na pierwszym miejscu zawsze stawia muzykę. Jest to cała biblioteka iTunes, jednak jednym z największych nieobecnych w tymże serwisie jest zespół The Beatles. Musimy zaznaczyć, że Apple Music znacznie się wyróżnia na tle innych. A czym? Po pierwsze na pewno w oczy się rzuca bardzo długi okres próbny, który jak wiemy wynosi aż trzy miesiące. Po drugie użytkownicy urządzeń z Cupertino w żadnym wypadku nie potrzebują aplikacji dodatkowej, wszystko jak najbardziej będzie dostępne od razu po samej instalacji iOS 8.4 oczywiście w aplikacji Muzyka. Oczywiście musimy się liczyć z albumami ekskluzywnymi, które są dostępne tylko i wyłącznie w Apple.

Jak zrezygnować z Apple Music?

Niektóre osoby mogą chcieć po pewnym czasie zrezygnować z Apple Music. Jest to naturalne. Warto wiedzieć, że większość subskrypcji odnawialnych jest automatycznie, dopóki ich nie anulujemy. Po samym anulowaniu subskrypcji możemy oczywiście z niej korzystać, aż do samej daty rozliczenia kolejnego.
Jednocześnie nadmieńmy, że anulowanie w próbnym okresie spowodować może utratę natychmiastową dostępu do treści. Jeśli po wpisaniu się na bezpłatną czy też zniżkową subskrypcję próbną nie chcemy jej odnawiać, anulujmy ją najpóźniej dwadzieścia cztery godziny przed upłynięciem próbnego okresu.
Osoby mieszkające w Turcji, Izraelu oraz w Republice Południowej Afryki powinny się zapoznać z warunkami specjalnymi, które dotyczą właśnie tych krajów oraz poszczególnych regionów.
A jak wyświetlić czy też anulować subskrypcję na iPadzie, iPhone lub też iPodzie Touch? W pierwszym kroku należy otworzyć aplikację – Ustawienia. Należy wystukać swoje imię oraz nazwisko, a następnie wystukać pozycję – Subskrypcje.
Należy zaznaczyć subskrypcję, którą chcemy zarządzać. Następnie korzystajmy z opcji anuluj subskrypcję (Cancel Subscription). Gdy chcemy anulować usługę o nazwie Apple One, ale zachować subskrypcje niektóre, wybierzmy opcję – wybierz usługi indywidualne (Choose Indivisual Services). Jeśli nie widzimy opcji anuluj, to oznacza to, że została anulowana już wcześniej i zaznaczymy także, że nie zostanie ona już odnowiona.

Podsumowanie

Na powyższym zostało wszystko dokładnie wyjaśnione. Jesteśmy pewni, że Apple Music jest usługą, która przypada do gustu bardzo wielu osobom. Są to nie tylko osoby młode, ale także osoby w średnim oraz także podeszłym wieku. Coraz bardziej przekonujemy się do różnego rodzaju aplikacji. Odchodzimy od standardowego oglądania telewizji oraz od słuchania radia. Raczej decydujemy się na wygodne rozwiązania, które zawsze mamy pod ręką i po które możemy sięgnąć, gdy tylko nadejdzie nas ochota.
Apple Music jak najbardziej jest bezpieczne. Jeśli tylko chcemy zrezygnować z korzystania z niego, to nie ma żadnego problemu. Jak się przekonaliśmy możemy łatwo z subskrypcji zrezygnować i to dosłownie w każdej chwili. Doceniamy takie możliwości. Zachęcamy zatem do korzystania z Apple Music oraz przekonania się na własnej skórze, że jest to genialne rozwiązanie.