Co to są drony?

Drony ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Te innowacyjne urządzenia mają ogromne zastosowanie, zapewne dlatego są tak chętnie nabywane przez użytkowników. Są szczegółowo zbudowane, w konsekwencji mamy pewność, że podczas ich użytkowania nie dojdzie do awarii, która spowodowałaby poważne uszkodzenia. Czym dokładnie jest dron? W jaki sposób działają te urządzenia? Do czego możemy stosować drony? Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu sprzęt? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest dron?

Co to są drony?Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie pojęcia dron, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien latający samolot bezzałogowy, który w zdecydowanej większości przypadków wyposażony jest w specjalistyczną kamerę. Umożliwia ona nagrywanie obrazu wysokiej jakości. Dodatkowo mamy możliwość podglądania obraz na żywo, łącząc się przykładową ze smartfonem lub komputerem. Jeśli zdecydowalibyśmy się na nagrywanie, wówczas film możemy odtworzyć po czasie, przekładając kartę pamięci do dowolnego sprzętu elektronicznego. Co ciekawe, drony możemy podzielić w zależności od tego, w jaki sposób zostały skonstruowane. Bezzałogowce są bowiem w stanie nie tylko latać, ale także pływać bądź jeździć. Drony możemy podzielić na wielowirnikowce, płatowce, jeżdżące i pływające. Te pierwsze to tradycyjne modele latające, które posiadają cztery bądź więcej śmigieł- generują one się nośną. Jeśli chodzi o płatowce, szczególny nacisk nałożono na autonomiczne loty. Drony jeżdżące wyposażone są w koła i kamerkę. Niektóre modele są w stanie nawet wykonywać skoki. Jeśli chodzi o drony pływające, są to po prostu hybrydowe konstrukcje, czyli połączenie łodzi z multikopterem.

W jaki sposób działają drony?

Zastanawiasz się, w jaki sposób działają najlepsze drony https://vobis.pl/sport/drony/dron-dji-mini-2-fly-more-combo? Spieszymy z odpowiedzią! Otóż poruszają się one bezprzewodowo dzięki bateriom bądź akumulatorom- w zależności od danego modelu. Urządzenia wznoszą się do góry i są w stanie poruszać się w każdym kierunku. To, w jaki sposób lata dron, zależy przede wszystkim od tego, ile jest śmigieł, a także od ich pracy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że stosunkowo tanie modele są w stanie utrzymać się w powietrzu nawet 30 minut na jednym ładowaniu, co z pewnością jest wartością satysfakcjonującą. Nieco bardziej zaawansowane egzemplarze przemieszczają się bez przerwy do dwóch godzin, w konsekwencji są w stanie pokonać dystans oscylujący w granicach 30 km. W zależności od tego, na jakiego drona się zdecydujemy, sterowanie może odbywać się za pośrednictwem kontrolera, pilota, komputera, telefonu bądź tabletu. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że często możliwe jest zaprogramowanie konkretnej trasy- to właśnie nią będzie poruszać się ten cudowny sprzęt. Nie możemy jednak zapominać o tym, że zgodnie z prawem panującym w Polsce, dron nie może przekroczyć wysokości 50 metrów. Jeśli chcielibyśmy wzbić się nieco wyżej, wówczas należy oficjalnie zgłosić plan lotu. Drony wyposażone są w kamery sportowe, które umożliwiają robienie cudownych zdjęć, a także nagrywanie filmów w wysokiej jakości. 

Do czego możemy stosować drony?

Jeszcze niedawno drony były urządzeniami, które używane były tylko i wyłącznie do zabawy, celów osobistych. W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie inaczej, bowiem ich zastosowanie jest znacznie szersze. Przede wszystkim tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się na planie produkcji filmowych. Niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w których scena była nagrywana z dużej wysokości. Nowoczesne kamery zapewniają fantastyczną stabilizację obrazu, a także ponadprzeciętną jakość. Kolejnym zastosowaniem jest ocena stanu infrastruktury. Jak się okazuje, drony mogą kontrolować stan mostów, zapór, wiaduktów, a także zabytkowych budynków. Urządzenia doskonale sprawdzą się do inspekcji zbiorników, a także mogą być wykorzystywane na potrzeby geodezji. Coraz częściej wyposażane są w kamery termowizyjne, co wykorzystywane jest w wielu branżach, jak chociażby budowlanej, ciepłowniczej czy też elektroenergetycznej. 

Na co zwrócić uwagę wybierając drona?

Kiedy odwiedzimy sklep z dronami, najczęściej nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, na co zwrócić uwagę wybierając drona. Nie ma w tym niczego dziwnego, tym bardziej, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tego typu sprzętem. Pomimo wszystko powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby urządzenie charakteryzowało się lekkością i kompaktowością. Konieczne są stosunkowo małe gabaryty, jednakże wytrzymała konstrukcja- w praktyce jest to gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla nas, otoczenia, jak i dla samej maszyny. Nie bez znaczenia jest wytrzymałość akumulatora. W praktyce im jest ona większa, tym lepiej dla użytkownika. Ważna okazuje się także kamera. Musi charakteryzować się ponadprzeciętną stabilnością obrazu, a także wysoką jakością nagrywania i robienia zdjęć. Warto zwrócić uwagę na sterowanie. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być czujniki wysokości, stabilizacja lotu, a także żyroskop.