Tanie noclegi nad morzem

Tanie noclegi nad morzem i wymarzone wakacje nad polskim morzem to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną odetchnąć na łonie natury, zaczerpnąć nadmorskiego najodowanego powietrza i spędzić czas w towarzystwie niezapomnianych widoków. Taki wyjazd, zwłaszcza gdy w grę wchodzą wakacje rodzinne, bywa jednak dosyć kosztowny. Nadmorskie kurorty nie należą do miejsc o umiarkowanych cenach. Na ogół mamy do czynienia z miejscami, w których ceny są dosyć mocno wywindowane i niestety kilkudniowy pobyt nad polskim morzem nie bez powodu porównuje się cenowo do wakacji zagranicznych. Nie oznacza to jednak, że nie sposób znaleźć czegoś na każdy portfel. Dla szukającego nic trudnego!

Gdzie warto udać się na wymarzone nadmorskie wakacje?

Jeżeli zależy nam na stosunkowo tanich wakacjach, to zdecydowanie powinniśmy unikać popularnych kurortów pokroju Łeby, Kołobrzegu, Świnoujścia czy Krynicy Morskiej. To miejsca przeznaczone dla osób, które jadą nad morze się wyszaleć za wszystkie czasy i pieniądze w ich przypadku będą miały drugorzędne znaczenie. Nie będą miały w ich przypadku znaczenia niebotyczne ceny w restauracjach czy klubach nocnych. Ceny za noclegi w tych miastach również należą do wydatków, które mogą okazać się skuteczną barierą dla osób, które pragną jedynie wygodnego zakwaterowania na czas spokojnego wypoczynku. Mając świadomość, że zależy nam na wakacjach i odpoczynku, a nie bezustannym imprezowaniu i hotelu cieszącym się świetną renomą, warto sprawdzić okoliczne miejscowości, które mają szansę znacznie lepiej spełnić nasze oczekiwania. Ponadto, w takich miejscach z pewnością docenimy niemal bezludne plaże, będące totalnym przeciwieństwem plaż w wielkich miastach, naszpikowanych ludźmi do granic możliwości.

Kierunek Bobolin!

Tanie noclegi nad morzem
Tanie noclegi nad morzem

Bobolin to jedno z tych nadmorskich miasteczek, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością, co w pewnych kręgach odbierane jest jako największa zaleta. W związku z tym, że nie jest wielką miejscowością przepełnioną szeregiem atrakcji, jest także stosunkowo tania. Warto przede wszystkim podkreślić, że jest to urocze miejsce usytuowane w północno-zachodniej Polsce i posiada dostęp do morza. Plażę w Bobolinie można śmiało zaliczyć do jednych z piękniejszych nad polskim morzem.

To przede wszystkim miejsce, w którym nie uświadczymy tłumów i w związku z tym poziom zaśmiecenia jest właściwie znikomy. Plaża jest wyjątkowo czysta i wystarczająco szeroka. W Bobolinie znajdziemy fantastyczne pensjonaty oraz możliwość wynajęcia pojedynczego pokoju. Dostępne są także domki mieszczące do 6 osób, które również należą do ofert wyjątkowo atrakcyjnych pod względem finansowym. Cena wynajmu domku 6-osobowego na jedną noc to koszt ok. 250zł.

Białogóra dla pasjonatów morza i szlaków rowerowych

To kolejna nadmorska miejscowość, którą od morza dzieli jedynie kilometr. Tyle wystarczy, by na wakacjach cieszyć się prywatnością i możliwością swobodnego poruszania się po plaży. Entuzjaści wielkich kurortów raczej nie zaglądają w te strony, ponieważ miejscowość jest stosunkowo spokojna i nie znajduje się bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. To doskonałe i tanie miejsce wypoczynkowe, zarówno dla osób, które pragną całymi dniami wylegiwać się na słońcu, jak i osób, które muszą wypoczywać aktywnie. Białogóra to miejscowość, w której nie brakuje atrakcyjnych szlaków rowerowych oraz ciekawych szlaków na piesze wycieczki. Zdecydowanie jest to miejscowość, która nie doprowadzi nas do bankructwa, bez względu na to, czy zdecydujemy się nocować w hotelu czy w pensjonacie. Ceny noclegów są umiarkowane, a w niektórych przypadkach znacznie niższe niż w znanych kurortach.

Złoty środek dla niezdecydowanych

Mielenko to miejscowość, która niektórych może okazać się czymś w rodzaju złotego środka. Dotyczy to przede wszystkim osób, które pragną taniego zakwaterowania, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z dobrodziejstw wielkich kurortów, zwłaszcza w porach imprezowych. Ta niewielka wieś znajdująca się w północno-zachodniej Polsce usytuowana jest w niemal bezpośrednim sąsiedztwie potężnego kurortu, jakim jest Mielno. Różnica polega na tym, że w Mielnie za nocleg zapłacimy znacznie więcej, a w Mielenku mamy szansę sporo zaoszczędzić. Wieś zamieszkiwana jest przez niespełna czterysta osób i jest wobec tego fantastycznym miejscem na regenerację po udanej zabawie w Mielnie.

Warto dodać, że ceny a nocleg w Mielenku rozpoczynają się od kwoty 40zł za dobę. Równie atrakcyjna oferta czeka osoby, które pragną znaleźć się w Kołobrzegu, choć niekoniecznie mają ochotę pozbywać się niemałych pieniędzy za zakwaterowanie w tym drogim mieście. Niespełna trzy kilometry od Kołobrzegu znajduje się malownicza miejscowość o nazwie Grzybowo. To wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża, które mimo atrakcyjnych cen i pięknej scenerii wciąż nie jest oblegana w sezonie letnim. Niemniej, jest ukochanym miejscem entuzjastów sportów wodnych i miłośników natury. Noclegi w Grzybowie nie należą do najdroższych. Można wręcz powiedzieć, że są wyjątkowo niskie, biorąc pod uwagę lokalizację oraz piękne widoki.